Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Windows & Windows Phone Platformu hakkında

25.10.2014 - 00:41

İyi akşamlar. 3 sorum olacak:

1) Android uygulamalarını Windows Phone ya da Windows platformuna doğrudan aktarma imkanı var mı yoksa Windows/Windows Phone için baştan mı yazmamız gerekiyor?

2) Hem Windows hem Windows Phone üzerinde çalışan Windows Universal uygulamaları nasıl yapılıyor?

3) Bir Windows Universal uygulaması yayınladığımda bu hem Windows Store hem de Windows Phone Store da yayınlanıyor diye biliyorum. 2 platform için tek bir uygulama. Bu durumda AdMob kullanımı nasıl olur? Bildiğiniz üzere Admob Windows Phone için kullanılabiliyor ancak Windows platforumda durum ne olur? Teşekkürler.

2688 Görüntülenme

1 Cevap

Serdar
25.10.2014 - 01:46

1. Bildiğim kadarıyla yok varsada sorunlu olur.Uygulamalarını HTML 5 veya Native yaparsın HTML 5 tüm mobil platformlarda çalışır fakat native gibi sağlıklı olmaz.
2. Biri Win.8 Diğeri WP 8 Farkları ekran boyutları bunun için linki takip et(https://dev.windows.com/en-us/develop/building-universal-Windows-apps)
3. Bunu en basit şekilde kod içinde halledersin ekran çözünürlüğüne göre reklam servisini seçersin windows phone uygulamalarında başka reklam sağlayıcılarıda var.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Aykut Uludağ
25.10.2014 - 02:56
Hocam demek istediğim admobu zaten Windows Phone için kullanabiliyoruz. Peki Windows platformu için kullanabiliyor muyuz kafamdaki soru bu.
Serdar
25.10.2014 - 11:30
https://developers.google.com/mobile-ads-sdk/download?hl=TR adMOB (Mobil Reklam) URL de gördüğün gibi sadece Mobil bu yüzden ekran çözünürlüğünü app nin başında alırsın o çözünürlük mobil değilse windows 8 destekleyen reklam gösterirsin

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.