345 GY Puanı
14 Aralık 2020 Tarihinde Güncellendi
Etiketler
İlgili Sorular
Soru & Cevap

WP8 Top Menü

02.02.2015 - 09:05

Merhabalar,

Yapmak isteyip de tam anlamıyla yapamadığım konu şu;

Uygulamanın üst tarafında tıpkı Application Bar gibi sayfalar değişse de sabit duran bir alan yapmak istiyorum. Burada bir butona tıkladığım zaman sağdan ya da soldan kayarak gelen bir menü yapısı olacak ve menü açıldığı zaman ortada bulunan ekranı da kaydıracak. Yaptığım geliştirmede bir user control ekledim ve hem üst tarafta duran kısmı hem de soldan kayarak gelen kısmı yaptım fakat açık olan sayfa kaymıyor. Android uygulamalarda bunu sıkça gördüm fakat windows phone geliştirmeye yeni başladığım için biraz acemiyim bu platformda. Eğer nasıl yapabileceğimi veya bu tarz örnekleri anlatan bir makale önerebilirseniz çok sevinirim.

Ayrıca bir arkadaşım ortada değişecek olan sayfalar için frame kullanabileceğimi söyledi ama henüz bunu nasıl yapabileceğimi de tam olarak araştıramadım. Sizlerin önerisi ne olur? 

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

0 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-11625-1407572000.jpg
burakisik17
04.02.2015 - 06:45

Merhabalar;

Eğer yapacağın uygulama Windows phone 8 uygulaması ise https://slideview.codeplex.com/ buradan yardım alabilirsin. Daha önce sorulmuş bir soruya da proje dosyası olarak paylaşmıştım facebook tasarımı sağlı sollu açılan pencereyi orada da canvas kullanarak yapılıyordu.

Eğer 8.1 ise hiç Nuget Paket yöneticisinden drawerLayout yaz hazır template karşına çıkacaktır zaten onu projene dahil et tamamdır.

 

İyi çalışmalar.