Yapılan Bir Uygulamayı Yaymak

Merhaba herkese. Ben ve arkadaşım Google Play üzerinde yayınlanması üzerinde bir uygulama yapmayı düşünüyoruz. Uygulamayı yaptıktan sonra "Masrafsız" bir şekilde nasıl bu uygulamayı yayarız herkese. Hedefimiz 10K 50K  arasında indirilmesi. Tabii ki daha çoğunu da isteriz. Uygulamanın kulaktan kulağa yayılmasını istiyoruz ama bunu yapmak için ne yapmamız gerekiyor?

iamcodder

Pzt, 24/09/2018 - 13:04
Masrafsız olacak ve min 10k indirilecek...Hani öyle birşey yapmalısınız ki kullanıcılar buu appi dağıtması lazım.O da bu kadar uygulama arasından çok zor.İlk hedefiniz 100 indirmeye ulaşmak,sonra 500 -1000 şeklinde ilerlemek olmalı.Ha para verip indirtebilirsiniz ama bu uzun vadede size zarar getirir.

  0

  Emre Kaplan

  Android Developer at Nevitech - 12 Eylül 2018

  Merhaba,

  bir kere masrafsız olmaz. Sosyal medyanın reklamlarını kullanmanız lazım fazla kişiye ulaşmak istiyorsanız. Uygulama içinde kullanıcıyı boğacak reklamlar eklememelisiniz. En önemlisi de uygulamanızı kullanan kişi kendi kendisine "vay bee ne kadar yararlı ve güzel uygulama" diyorsa 50K ları rahatlıkla görebilirsiniz. Uzun lafın kısası yapılan işin kalitesi çok önemli. 

  Kolay gelsin.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.