Soru & Cevap

yazılıma nasıl çalışılmalı

20.04.2020 - 09:56

merhaba kodlama öğrenmeye çalışıyorum yazılım videolarında gördüklerimi uyguluyorum ama videoları bitirdikten sonra dersler ittiğinde o dilde kendimi nasıl geliştirebilirim o dile nasıl çalışırım öğrendiklerimi nasıl tekrar ederim bilmiyorum sorum şu kodlamalara nasıl çalışılırcevap veririseniz çok sevinirim teşekkürler

49 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-227158-1589293791.jpg
mnknsro413
21.04.2020 - 06:30

Merhaba Arkadaşımızında da dediği gibi asla okulda öğrenilen bilgilerle yetinme. Üniversite çok güzel şeyler katar, katmaz demiyoruz. Sosyallik katar, misyonu olan insanlarla tanışma fırsatı sunar, kişisel gelişimie katkıda bulunur. Ama yazılım için bunlardan fazlası gerekli ve en iyi öğrenme yöntemi uygulama yapmaktan geçer. Kimse sana en iyi kitaptan veya en iyi video izlenerek öğrenilir diyemez çünkü herkesin öğrenme biçimi farklıdır. Kimileri kitaptan daha iyi anlarken kimileri video izleyerek kimileri ikisinden de değil araştuırma yaparak internet sitelerinden kimileri deneme yanılma ile öğrenir. Çok farklılık gösterebilir. Ama ortak yön şu ki proje odaklı çalışmak her zaman daha hızlı öğrenmeni ve işi tam anlamıyla kavramana yardımcı olur. Çünkü yazılım temellerini nasıl öğrenirsen öğren işin sonunda yine proje yapacaksın. O yüzden işin temelini kendine göre öğrendikten sonra mesela yazılım temellerini. Daha sonra proje odaklı çalış. Basit bir proje yap bu ne olursa olsun hesap makinesi bile olabilir sadece başlaman yeter. Daha sonra bunu unutma ama İSTİKRARLI bir şekilde her gününü bu alana ayırman gerekiyor. Bir işte iyice pişmek için, yemek yemek, su içmek gibi her gün yağtığın gibi de her gün çalışman yeni projeler geliştirmen gerekiyor. Mesela basit bir proje yaptın diyelim daha sonra işin feslefesine in yani yaptığın projeler basit olsa bile projeleri kullanıcıya yönelik yani insanların ihtiyaç duyduğu alanda yapmaya çalış kim bilir belki projen tutat ve iyi bir gelecek seni bekliyor olur: :::) Proje dağarcığını genişlettikten ve projeler yapmaya başladıktan sonra bunları insanlara paylaşmaya yönel kulllansınlar sana iyi ve kötü yorumlarını sunsunlar. Ama sakın kötü yorumlardan üzülme aksine bu seni dahada hırslandırsın. Kendini bu şekilde geliştirebilirsin. 

Ama şunu unutma her zaman bir hayalin ve HEDEFİN olsun. 

Kitaplardan yararlanmak istersen ücretsiz Profesyonel içerikler paylaşan bir site var: 

https://www.goalkicker.com/ bu siteden yaralanabilirsin.

Video istersende UDEMY, Youtube gibi sosyal paylaşım platformlarında eğitimler bulabilirsin. 

picture-279119-1587461397.jpg
dhdemirpolat
21.04.2020 - 12:57

Okulda öğrendiğiniz bilgiler uygulanmadıkça havada kalıyor. Yazılımın en iyi öğrenildiği şekilde kendim de tecrübe ettiğim üzere, proje geliştirmektir. Bilgi düzeyinize göre kendinize, kapsam anlamında orta veya zor ölçekli bir proje planlarsanız, bunu yazarken öğreneceğiniz bilgiler sizi yazılım anlamında geliştirecektir. 

Profile picture for user eflasoft
eflasoft
20.04.2020 - 10:39

Merhaba,

Kendinize basit bir proje belirleyin ve onu yapmaya çalışın. Zor, çok uzun zaman alacak ve sizi bıktıracak derecede olmamasına dikkat edin. Bitirdikten sonra bir başka proje ondan sonra bir başka proje...

Yazdıkça kendi seviyenizi ve neler yapabileceğinizi veya yapamayacağınızı keşfetmeye başlarsınız. Sonrasında devamı kendiliğinden gelir.

Kolay gelsin.