Soru & Cevap

Yazılıma yeni başlayan biri için web programlama mı yoksa mo ...

14.09.2020 - 12:47

Yazılımda yeniyim ama kendimi geliştirmek ve projelerde yer almak istiyorum.Tecrübeli kişilerin fikirlerini almak isterim.Teşekkürler.

700 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user mertbakmaz
mertbakmaz
03.10.2020 - 01:00

Merhabalr , 

Ben sana yardımcı olmaya çalışayım . Ben bir yazılım mühendisliği öğrencisiyim . Öncelikli olarak yazılıma başlayabilmek için algoritma öğrenmeni tavsiye ederim .  Bu sana programlama için ufak bir öngörü oluşturacaktır.Ardından programlamaya başlayabilirsin. Ben algoritmaları öğrenemiyorum zor geliyor diyorsan bunu atlamak ve direk çalışmaya başlayacağım diyorsan html den başlayabilirsin .android programlamayla ilgili hiç ama hiç çalışmadım ama eğer ki yeni başlıyorsan biraz zorlanabilirsin html ye göre .web programlamanın temeli html den başlar .html öğrenmeni tavsiye ederim senin için androidden önce. Html den sonra css ile devam edebilirsin.Kariyerinde başarılar dilerim.

Profile picture for user ogzhnyldrm53
ogzhnyldrm53
14.09.2020 - 06:03

Doğruyu söylemek gerekirse asıl düşüncen mobil uygulama tasarımı ise zaten algoritma mantığını anlaman için kod örneklerini incelemen gerektiğinden dolayı, baktığında pek bişey anlaşılmayacak ama sıfırdan başlarsan senin için daha iyi olur algortima mantığını da oturttuktan sonra daha hızlı bir şekilde ilerler daha sonrasında mobil uygulama geliştirebilirsin, maksat mobil uygulama yapmaktan önce anlamak, anladığında herşey daha kolay olacak bu yüzden ilk önce komut sistemi , yada html çalışabilirsin senin için tavsiyelerim bunlardı, kolay gelsin iyi çalışmalar.

picture-302633-1598440881.png
freanzy
14.09.2020 - 02:55

Şöyle anlatıyım senin ilgi alanını hangisi seçiyosa onla başlaman daha yararlı olur yani sen gidip html den veya pythondan başla diyenleri takma zorlanırsan daha kolayına tabi git ama şansını dene algoritamaları çöz