Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Yeni Sürümler Geldikçe Uygulamalar Ne Olacak?

28.05.2013 - 07:22

Her platformun sürekli yeni sürümleri çıkıyor, örneğin yakında iOS 7 çıkacak. Peki ben her yeni sürüm için uygulamamı değiştirmem, yükseltmem ya da yeniden markete koymam gerekiyor mu? Sonuçta sistem dosyalarına erişen uygulamalar oluyor bazen, ne yapmamız gerekiyor böyle durumlarda?

3896 Görüntülenme

4 Cevap

İbrahim Ersoy
20.09.2013 - 17:07

Windows Phone için konuşacak olursak,Windows Phone 8 projelerinin geriye dönük uyumluluğu bulunmamaktadır.Ancak Windows Phone 7'ye yönelik uygulama geliştirmeyi düşünürsen, ileriye dönük uyumluluk olacağından,sonraki sürümlerde de çalışacaktır.Tabi, eğer Microsoft yapıyı değiştirmezse :)

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

İzzet Kerem Küsmezer
19.09.2013 - 17:18

Örnek olarak 2.3 te yazılmış uygulamaların 4.0 geçişlerinde çok problem yaşamıştık Android migrasyonları sırasında ağırlıklı olarak mesela.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Ali Işıngör
18.09.2013 - 17:06

Uygulamanın kullandığı ABI/API'ler kırılmışsa, uygulama bir sonraki sürümde çalışmayabilir. Hatta bu nedenle pek çok uygulama marketinde ABI/API kıran sürümler arası (Örneğin Android 1.6.x ≥ Android 2.x geçişi) uygulamalar bir sonraki sürümün deposuna öntanımlı olarak alınmaz.

Geliştiriciler tarafından uygulamalarını test edilmesi istenir, hatta uygulama merkezinin yöneticileri tarafından bir kez daha testten geçirildikten sonra uygulama marketine kabul edilir yazılımlar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sezer Yeşiltaş
05.06.2013 - 09:29

Her platform çıktığında bir değişiklik yapılmayacaksa yeniden derleyip markete koymak gerekmiyor. Bence uygulamalar her yeni platform çıktığında hatta yeni cihaz çıktığında bu platform ve cihazlarda test edilmeli. Bunun için bulut ortamında mobil uygulama test servislerinden faydalanılabilir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.