ETİKETLER

visual-studio

İÇERİK TÜRLERİ

C# ile İlk Uygulama

Visual Studio 2015'i bilgisayarımıza kurduktan sonra, programı çalıştırın. İlk açılış biraz uzun sürebilir, ancak sonraki projelerde Visual Studio, daha hızlı açılacaktır. Bütünleşik geliştirme ortamı açıldığında, karşımıza gelen ilk ekranda File > New > Project yolunu izleyerek ilk projemizi oluşturmaya başlayalım.

C# Eğitimlerine Başlarken...

Windows Phone 8.1, Microsoft tarafından 2014 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen en son Windows Phone sürümüdür. Temmuz 2015 itibariyle genel kullanıma sunulan Windows 8.1 ile birlikte Cortana ve Share Writing gibi özellikler gelmiştir. Windows Phone eğitimine geçmeden önce C# ya da Visual Basic dillerini iyi anlamak ve .NET Framework yapısına hakim olmak gerekir. Bunların yanında sunduğumuz Silverlight'a giriş eğitimi de, Windows Phone 8 uygulama geliştirmeye başlarken sizlere yardımcı olacaktır.

.NET Framework

.NET Framework, yazılımcıların uygulama geliştirirken kullanabileceği derleyicileri ve birçok sınıf, metot gibi yapıyı içinde barındıran bir platformdur. Windows uygulamaları ile Windows işletim sistemi arasında bir nevi katman görevi görür. Microsoft, işletim sistemlerinin geliştirilmesinde de kullandığı bu yapıyı, esas olarak farklı geliştirme ortamları ve bu ortamlar için ayrı işler yapılmasının önüne geçmek için geliştirmiştir.

Egzersiz-8

Tavla Zarı 2 adında yeni bir obje oluşturup tavla zarı 1 ile beraber rastgele sonuç gelmesini sağlama işlemi ele alınıyor.

Zar Oyunu -2

Microsoft dokümanını kullanarak Random Class'ından bir obje oluşturma ve ZarOyunu projesini tamamlama işlemleri anlatılıyor.

Zar Oyunu -1

Yeni bir Konsol projesi oluşturup, TavlaZari adında Class oluşturma ve sonucu rastgele olacak şekilde zar atma oyunu yapma işlemleri ele alınyor.

Egzersiz-2

Yeni bir Unity uygulaması oluşturup konsola mesaj yazdırılması işlemi gerçekleştiriliyor.

İlk Unity Uygulaması Oluşturma

Log kavramını anlayıp, yeni bir Unity uygulaması oluşturup doküman kullanarak ekrana Merhaba Unity yazdırılması işlemi anlatılıyor. 

Egzersiz-1

Yeni bir uygulama oluşturup konsola mesaj yazdırma egzersizi gerçekleştiriliyor.

İlk Visual Studio Uygulaması - 2

Oluşturulan konsol uygulaması içerisinde doküman kullanarak ekrana "merhaba dünya" yazdırılması işlemi açıklanıyor. 

Abone ol visual-studio