Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Derleme Nasıl Daha Hızlı Olabilir(Android 201)

22 Mayıs 2014 tarihinde cevaplandı

@Caner Güral : Belirtmek istediğimde çalıştırma işlemiyle ilgiliydi. Cevabımda bir karışıklık yapmışım ve yorumun konusunda haklısın. 

Derleme Nasıl Daha Hızlı Olabilir(Android 201)

18 Mayıs 2014 tarihinde cevaplandı

Merhaba,

Acıkcası Android'in kendi sanal makinesinde genel olarak yavaş calısıyordu. Fakat Genymotion üzerinde derlediğin takdirde emulator olayında sıkıntın kalmayacaktır. Gerçekten hızlı bir emulator.

R class

Ben daha önce Windows kullanıyordum ve şimdi Mac OS kullanıyorum. Ve bu hatayı alınca projeyi tekrardan olusturdugumda iki sistemde pozitif sonuç almıştım. İsterseniz yeniden bir kurulum yapın ve tekrardan deneyin belki çare olabilir.

R class

Merhaba,

Bu sorun için çokça araştırmama ragmen elle tutulur birsey bulamamıstım. Genel olarak bende projeyi tekrardan olusturuyordum ve sorun düzeliyordu.

Mobil Haber Uygulaması Geliştirme

Buradaki eğitimler işin özünü öğrenmeye yönelik daha çok. Buradaki eğitimlerle beraber yabancı kaynaklarıda takip edebilirsen projeni yapabilirsin.

Projeniz içinse haber uygulaması yapmayı planlıyorsunuz sanırım. Bunun için XML parse kullanmanız iyi bir yol olabilir. Bununla ilgilide birçok kaynak bulabilirsiniz.

Android XML Parse Sorunu

Örneği daha önce incelemiştim fakat yapmak istediğim tam olarak orada yok. Verdiğiniz linkte sadece ilk activity üzerinde tanımladıklarımız ikinci activity e geçiyor. Benim istediğim ise soruda belirttiğim gibi mesela  XML  de 10 tag var, ilk activity üzerinde 5 tane çalışıyor ve ikinci activity üzerinde de kalan 5 tanesini çalıştırmak istiyorum.

Android Studio'da "cannot find symbol" Problemi

12 Aralık 2013 tarihinde cevaplandı

Oncelikle android de login paneli yapiyorum.Hatayi aldigim yer login.java dosyasi.Bu hatayla birlikte yine bircok yerde "Cannot resolve Symbol" Daha once Eclipse uzerinde calisirken de benzer methodlari kullanmistim.

private  class NetCheck extends AsyncTask
    {
        private ProgressDialog nDialog;

Android'de Localhost sorunu

24 Eylül 2013 tarihinde cevaplandı

Evet,doğru anlamışsınız..cevap için teşekkürler..