Mustafa
Mustafa
Manisa
01/10/2013 tarihinden beri üye
340 GY Puanı
10K GY Sırası

Kişisel Sayfaları

İlgi Alanları

3 Rozet
1 Sertifika
2 Soru Sordu
9 Cevap Verdi
0 Blog Yazısı
0 Etiket Takibi

Hakkında

İş Tecrubesi

Kullanıcıya ait İş tecrübesi bilgisi bulunmamaktadır.

Eğitim Geçmişi

Kullanıcıya ait Eğitim geçmişi bilgisi bulunmamaktadır.

Sertifikalar & Başarılar

GY Sertifikaları (1)
Android 101 Sertifikası
Veriliş Tarihi: Temmuz 2015
Diğer Sertifikaları (0)
Kullanıcıya ait sertifika bulunmamaktadır.
Test Sonuçları (0)

Kullanıcıya ait test sonucu bulunmamaktadır.

Dil Becerileri

Son Forum Aktiviteleri

11
Tümünü Gör

Uzak Veritabanı İle Çalışma?

Merhabalar,

Sitedeki dersler gerçekten güzel fakat uzak veritabanı bağlantısı ile ilgili Türkçe olarak güzel bir kaynak bulamadık gitti. MySQL, MongoDB vb farketmez uzaktaki veritabanıyla çalışmayla ilgili sizlerden ders bekliyoruz. Profesyonel geliştiriciler hangi veritabanını kullanıyor ve hangi yöntemleri izliyorlar bunları merak ediyoruz. En azından şimdiden giriş niteliğinde bir ders yapıp ilgi görürse detaylı taraflarını da anlatan bir ders yapabilirseniz güzel olur diye düşünmekteyim. 

İyi çalışmalar dilerim.

Android Derslerinin Devamı?

Android derslerinin devamı gelecek mi? Ya da android üzerine başka bir eğitsel hazırlanacak mı? Eğitselleriniz gerçekten kaliteli bunu daha da detaylı hale getirerek bu konuda en kaliteli eğitsellerin sizde olmasını arzuluyoruz. 

 

Bir diğer husus ise andengine/libgdx gibi oyun kütüphaneleri ya da unity3d gibi platformların da dersleri olacak mı? Tabii eğer bunlar olacaksa daha kapsamlı anatılmasının daha iyi olacağı kanısındayım, yoksa biraz havada kalır gibi.

 

Çalışmalarınız ve şimdiden cevaplar için teşekkür eder, kolaylıklar dilerim.

Mobil Uygulama Geliştirmek. (YARDIM)

04 Mayıs 2014 tarihinde cevaplandı

Apple'da uygulama yüklemek o kadar zorunlu bir süreç değil, eğer gerçekten kaliteli bir uygulama yaptıysanız uygulamanız tabii ki de yayınlanır. Ama geliştirme yapabilmek için size bir adet mac bilgisayar gerekli. Windows'da geliştirme yapamazsınız.(En azından illegal yolları saymazsak)

Android'de bu durum biraz daha farklı olup uygulamalarınız yayınlanır. Ama uygulamanızdan para kazanmanız ancak reklam alma ile olur.(Son gelişme ile ücretli uygulama da koyabiliyoruz)

Benim tavsiyem ios olur. Eğer alabileceksen güzel bir mac alıp ardından Objective C dilini adam akıllı öğrenip geliştirme yapmaya başlayabilirsiniz. Mobil geliştiriciler en çok apple ortamından kazanabiliyor. Sebebi ise orada denetimin fazla olduğu ve kaliteli uygulamalar olup android'de ki kadar çöp uygulama olmadığındandır. Tüketiciler Apple'a güveniyor ve uygulamalarda uygulama içi alışverişlerde güvenle alışveriş yapıyor ve verdiği paranın hakettiğini düşünmektedir. 

Apple geliştiricisine sahip çıkıp ve tüm geliştiricilerin hakkını da koruduğu için orayı seçmek daha doğru olur diye düşünüyorum.

Kolay gelsin, klavyeniz keskin olsun :)

Uzak Veritabanı İle Çalışma?

Beni  anlamadınız sanırım. C# yada PHP kullanmak istemiyorum, yani başka yollar varsa onları öğrenmek istiyorum. Yani bir twitter, facebook vs gibi uygulamalar üye kaydı yaparken veri kaydederken neler kullanıyor. İkinci bir dil mi kullanıyorlar yoksa başka bilmediğim bir teknoloji mi kullanıyorlar.

Uzak Veritabanı İle Çalışma?

PHP 'de yazıyorum da PHP kullanmadan Java ile herhangi bir uzak veritabanı ile bağlantıya geçmek istiyorum. Aracı başka bir dil kullanmak istemiyorum

Eğitimlerin Geneli Hakkında

06 Ekim 2013 tarihinde cevaplandı

Daha sonra çözmek istersek yanlış sorunun cevabını bildiğimiz için o sorudan verim alamayız. O yüzden daha sonra testler yararlı olsun diye sanırım gösterilmiyor.

Android Derslerinin Devamı?

Son olarak eğer Actionscript düşünüyorsanız güzel motorlar var actionscript adına. Starling, citrus engine vs.. 

Heyecanla bekliyoruz dersleri :)