Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

2 Uygulama arasında veri aktarımı-Swift

20.04.2016 - 14:14

Merhaba arkadaşlar

Ufak bir proje üzerinde çalışıyorum. Kısaca uygulamamı anlatıyım. iOS üzerinde 2 proje dosyası oluşturdum. Birbirinden farklı 2 single-view. 1. Applicationda 2 text-field ve 1 button mevcut. Bu text field lara sayı girip buttona basıldığında 2. projemi yani 2. Application açılıp burada 2 sayının çarpımı gösterilecektir. Uygulamayı açma kısmını schemelar ile sorunsuz bir şekilde openURL ile halletmiş bulunmaktayım. şimdi ise çarpımlarının sonucunu 2. uygulamaya nasıl göndereceğim hiçbir fikrim yok.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Detaylı bilgi yukarıda mevcuttur fakat özelden soru sormak isteyenler için mail adresim qokhanak06@gmail.com

 

Tekrardan Teşekkürler, İyi Çalışmalar

3095 Görüntülenme

1 Cevap

Mert
20.04.2016 - 21:56

Servis yaz, ilk uygulamayla servise post et datayı sonra ikinci uygulama açılırken parse et ve bas  

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Gökhan
21.04.2016 - 12:29
daha kolay bir yolunu buldum. belki başka arkadaşların işine yarar diye burada paylaşayım. let url1 = ("app2://com.gkhn.sonucEkrani?lbl2="+lbl.text!) let url2 = url1.stringByAddingPercentEncodingWithAllowedCharacters(NSCharacterSet.URLQueryAllowedCharacterSet()) UIApplication.sharedApplication().openURL(NSURL(string: url2!)!) Hemen açıklamalarını yapıyım. app2 benim 2. uygulamamın schemesi. com.gkhn.sonucEkrani ise URL identifieri. yazmak istediğim yer 2. uygulamada lbl2. lbl.text 1. uygulamadan göndermek istediğim sonuç.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.