Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Görüş Bildir

14.01.2016 - 23:47

Arkadaşlar yeni bir uygulama yaptım. Kullanıcıların gördükleri hatayı ya da şurası söyle olsa daha iyi gibi ifadelerini bildirmelerini istiyorum. Şöyle bir şey düşündüm action bar a bir simge koyacağım Mesela "Görüş Bildir" diye tıklayınca yeni activity açılacak vs. Soruma gelecek olursak yeni açılan activity de örneğin "WhatsApp" gibi bir şey olsun yani mesajlaşma yeri gibi fakat gönderdikleri görüş sadece bana gelecek haliyle, hem daha hızlı cevap veririm diye düşündüm. Başka fikri olan varsa söylesin ya da bu anlattığım hakkında yardım edebilecek olan var mı ?

2305 Görüntülenme

2 Cevap

Ozan Özenoğlu
15.01.2016 - 01:26

sendto actionuyla bir intent oluşturup uri'sine mailine verebilirsin. textbody'sinede textbox'dan aldıgın text'i setlersin.

bu bene en simple ve güzel yolu , 

illa kendi uygulamam üzerinden olsun istersen ya kendi mail yollama kodunu yazacaksın , yada backend servis kurup msjı post edeceksin. Umarım yardımcı olur

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Slayer Mont
15.01.2016 - 10:23
Hocam bir araştıracağım teşekkür ederim. Eğer bir kaynağınız varsa link atar mısınız ?
Ozan Özenoğlu
17.01.2016 - 12:16
https://gelecegiyazanlar.turkcell.com.tr/konu/android/egitim/android-301/ornek-sms-veya-e-posta-ile-paylasmak
Serhat Levent Yavaş
15.01.2016 - 01:23

söyle yapacaksın dostum. ilk bir uygulama daha yapacaksın bildirimleri almak için. daha sonra bir sunucun varsa orada bir veritabanı olusturmalısın. daha sonra kullanıcının bir sorunu yada görüşü yazıp sana yolladıgında uygulamadan bu veriler sunucuna gidecek ve kaydedecek. daha sonra gcm kullanarak veri veritabanına kaydedildigi an senin yapmıs oldugun uygulama bildirim olarak göndereceksin. böylece anlık görüşlere yada sorunları görecek ve gerekirse müdahale edeceksin. :) bilmiyorsan biraz ugrastırır ama ben böyle yapmıstım iyi oldu :) daha iyisi olabilir ama benim uyguladıgım yöntem bu.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Slayer Mont
15.01.2016 - 10:20
Hocam, veritabanı oluşturmayı falan bilmiyorum yani tam bilmiyorum bunda zorlanacam gibi sanırım .d eğer anlatımlı linkiniz falan varsa verir misiniz ?
Serhat Levent Yavaş
15.01.2016 - 23:50
veritabanı falan olusturmak basit ama su an güncel olarak gcm kod örnekleri bulunmamakta. Google api servislerini sunan siteye gidip incelemen lazım.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.