Soru & Cevap

ANDROID PROGRAMLAMA ARACI

10.10.2020 - 11:49

Bilgisayarıma Android Studio kurdum; ancak, Android Studio`da program çalıştırabilmek için ilk açılışta internet bağlantısı gerekiyor. Android Studio`yu her açışımda internete bağlı olmak bence gereksiz; ayrıca, kullanıcı verilerini de Google`ye göndermek istemiyorum. Android Studio yerine Eclipse kullanmayı düşündüm; ama, o da Android`in güncel sürümlerini desteklemiyor. Android Studio ve Eclipse`nin dışında, çevrim içi olmadan, Java ile Android uygulama geliştirebileceğim IDE önerisi bekliyorum.

2 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

picture-307552-1601310528.png
jfirat.alabuga
10.10.2020 - 07:29

Android Studio'yu ilk olarak yükleyerek AVD Manager(Android Virtual Device) yani Android Emulatorun kurulumunu sağlayın ardından Android Studio'yu kaldırarak direkt olarak VSCode üzerinde Java veya Kotlin Extansions'larını yükleyerek Android Programlama Yapabilirsiniz. İlk işlemi yapma sebebiniz  yaptığınız çalışmayı emulator üzerinde görmekten geçiyor. Android Studio'yu yüklerken Sanal emulatoru de yüklüyorsunuz veya AVD yüklendikten sonra otomatik olarak PCnize bağladınız android telefonuzu algılar ve uygulamanızı kendi telefonunuz üzerinde de görüntüleyebilirsiniz.

 

 

Profile picture for user .tire.
.tire.
10.10.2020 - 12:06
internet bağlantısı kütüphaneleri projene dahil etmek için gerekiyor yoksa veriyi indiremezsin. Onun dışında android studio internet bağlantısı gerektirmez.