Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Android Studio kütüphane yükleme hatası

28.12.2014 - 14:50

Merhaba arkadaslar,

Android Studio kütüphane yükleme hatası alıyorum.

Hata:"Error: No resource found that matches the given name (at 'value' with value '@integer/google_play_services_version') "

Resimde gorulen kırmızı alanda hata olusuyor .ve yine resimde görüldüğü üzere kütüphaneler yüklü.Sdk ' da  "Google Play Services'" yıda yükledim. fakat hatadan kurtulamadım.Eclipse de denyim dedim Eclipse direk patladı .Sdk Google Play Services' ı hiç yükleyemedi.Örnekler de genelde eclipse üzerinden anlatıkları icin ve eclipse patladgından dolayıda o taraftan olayı cözemedim..Yardımcı olursanız sevinirim

 

 

4316 Görüntülenme

2 Cevap

Kurtuluş Ahmet Temel
28.12.2014 - 21:24

Hatanın sebebi play service library ögesini doğru veya Ide için geçerli sürümde yüklememiş olmanızdır. Bunun için yapmanız gereken FIle -> Project Structers -> Module -> app -> dependencies yolunu takip edip yeşil + tuşuna basarak library dependencies seçeneğini seçmelisiniz. Ardından kütüphaneler içerisinden play service için gerekli kütüphaneyi otomatik olarak build.gradle içerine kaydedebilirsiniz. Ardından Manifest içerisindeki hata giderilecektir.

 

Kolay gelsin

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Tuğba Üstündağ
28.12.2014 - 23:35
JetBrain idesinde bu bahsetgniz adımlar olmadıgı icin belkide bukdr sorun yasadım .Android studio yükledim ve sizin söledgniz adımları yaptıgımda sorunum cozuldu.Tskler Ahmet bey
Bekir TURA
28.12.2014 - 18:00

Bu hata tamamen google play service teki maps yüklenememesinin hatası bundan kaynaklı olarak values integer calısmıyor bu yüzdende kırmızı oluyor.Bunun cözümü playservice ü direk yüklemek degil play service icimdeki maps libs lerini cekmekle cözebilirisiniz .. Kolay gelsin.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.