Soru & Cevap

App İnventor Galeriden Video Seçme

01.09.2020 - 01:41

Tıpkı imagepicker ile resim seçip değer döndürdüğümüz gibi video seçip değeri döndürmek gerekiyor? Bunu nasıl yapacağım?

3 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user suatcemkarar
suatcemkarar
03.01.2021 - 02:45

Sürdürülebilir yaşam çerçevesinde doğanın kirletilmemesi adına bu ürünlerin tekrar kazandırılabilmesi oldukça önemlidir. Hem kaynakların tükenmemesi hem de daha ucuza mal edilmiş olması bu ürünlerin fiyatlarının da daha düşük olmasına imkan sağlıyor. Kadınların en çok kullandığı ürünlerin bozulduktan sonra yenilenebilmesi kullanım kolaylığı sağlarken üretimdeki ucuzluk bu ürünleri daha uygun alma konusunda oldukça avantajlı.  Geri dönüştürülecek ürünlerin kapsamı oldukça geniştir. Özellikle plastik, ahşap ve teknolojik diğer gereçler yenilenirken eski olan bir ürüne ihtiyaç daha önemlidir. Bu ürünlerin geri dönüşüme dahil edilebilmesi için de bilinçli hareket etmek çok önemli. Mesela atık pilleri ele aldığımızda doğaya atılan pillerin yok olması söz konusu olmadığı gibi insan sağlığına da zararı vardır. Ancak geri dönüştürülen atık piller tekrar kullanılabilir hale getirilerek çok daha faydalı olacaklardır.

picture-158072-1530701953.jpg
TGUNEYSU
01.09.2020 - 04:07
AI2 de video picker yok. Image picker gibi çalışmanız imkansız. Başka yöntemler gerekiyor: -file picker extension ile video dosya adlarını alıp kendi listenizi oluşturmak. -activity starter ile android içine ulaşıp video dosya adlarını bulmak. Sonra ya Android ile veya AI2 video player ile oynatmak. -YouTube gibi bir yöntem ama çok alakasız olabilir. İyi çalışmalar.