Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

apple developer Photo ID required maili geldi ?

05.10.2013 - 10:26

The billing information you used on the Apple Online Store to purchase an Apple Developer Program membership does not match the billing information you provided during enrollment. Before your membership can be activated, we'll need a PDF copy of your government-issued photo ID.

benden tam olarak ne istediklerini cozemedim,resmi bir belge gerekiyor fotografli ama ne yapmaliyim tecrubeli arkadaslardan yardim bekliyorum.

4734 Görüntülenme

5 Cevap

Çağrı
08.10.2013 - 09:11

murat bey,onerileriniz icin tesekkurler ancak nufus cuzdanlarini tarayicidan bilgisayara aktardikdan sonra tek bir resim dosyasinda yanyana birlestirip pdf yaptim ve gonderdim,hem babamin hemde benim nufus cuzdanimi baslarinada belirttim bu babamin bu da benim baska birsey yazmadim bekledim bu gece 2'de onayim geldi.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Murat Şişman
08.10.2013 - 05:02

Eğer böyle bir durumla karşılaştıysan çok büyük ihtimalle çözümü de olmayacaktır. Sizden noter onaylı kimlik ve banka hesap bilgilier gibi başka dökümanlarda isteyecek. 

Önerim; bu siparişi iptal ettirip kendi adınıza kayıt bir kredi kartı ile satın alma yapın. Satın alma yaparken hesabınızdaki adres bilgisi ile kredi kartı bilgisi mutlaka aynı olmalı. 

Eğer size ait bir kredi kartı yoksa babanızınkiyle de alabilirsiniz ama developer hesabındaki isim ve soyisim babanınızınki olmalı.

 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Mustafa Tan
05.10.2013 - 19:46

Apple'da bu süreç manuel işliyor ve şüpheye düştüklerinde bu tip ek belgeler istiyorlar.

Babanızın kredi kartını kullandıysanız kesin ondan istiyorlardır. Kendi kimliğinizin taranmış bir halini yollayın ve babanızın kredi kartını onun onayı ile kullandığınızı açıkça belirtin.

Muhtelemen bir sonraki aşamada başka belgeler isteyeceklerdir.

Örneğin biz bireysel hesabı şirkete çevirirken ev adresi ile şirket adresi farklı diye o kadar çok belge istediler ki. En son bireysel hesap sahibinden ayrıca bir yazı istediler tüm sorumluluğu alıyorum ve her şeyin farkındayım şeklinde :)

Eğer yakın zamanda başkalarının kredi kartlarının kullanımı konusunda çok fraud ve şikayet olduysa böyle didikliyorlardır.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Çağrı
05.10.2013 - 16:17

:) cem yilmazin demesi gibi bizedemi kimlik.

babamin kredi kartindan cekmistim onunki degilde benimkinimi istiyorlar acaba ?

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Enes Şen
05.10.2013 - 14:27

Selam,

   Aslında android ilgi alanım, apple işlerinden pek anlamam ancak gönderilen mesajdan anladığım kadarıyla devlet tarafından verilmiş fotoğraflı kimlik, yani kimlik kartı nın PDF halini istiyorlar gibi geldi bana :)


 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.