Turkcell | Geleceği Yazanlar

ARDUNİO PROJE YARDIMI

Merhabalar. ADÜ Mekatronik-2 öğrencisiyim hocamız proje yapmamızı istedi elimdeki malzemeler ve bilgilerim kısıtlı olduğu için rtcsiz dirençsiz basit bir dijital saat yaptım. Hocamız beğenmediği için 2 haftalık bir süreçtir tüm siteleri alt üst ettim ama elimdekilerle uyuşan bir proje bulamadım basit led devreleri tarzı dışında. Elimde 7 Seg BCD,Servo Motor,16x2 LCD ekran,potansiyometre, LDR,titreşim sensörü, hall effects senaör,led RGB tarzı temel elemanlar var. Bunlar ile bir proje yapmalıyım yardımcı olursanız çok minnettar olurum son teslim tarihim 25 Aralık. Diğer sitelerde uygun projeler bulamadım tekrardan belirteyim çok araştırdım. 

  +1

  Hakkı Karakaş

  20 Aralık 2018

  https://www.instructables.com/id/Arduino-LCD-Game/
  bu siteyi bir araştır lcd ekranda oyun yapmışlar mesala buton yerine titreşim sensörünü koyarsın ldr ye gelen bilgi ile lcd parlaklığı artar veya azalır.

   bdersim07

   Per, 20/12/2018 - 22:16
   Hocamız kabul etmedi başka öneriniz varsa her zaman beklemedeyim.

  0

  Hakkı Karakaş

  21 Aralık 2018

  Açılı bir şekilde duran cismin açısını servo motor yardımı ile bulmak ve Lcd ekranda göstermek.

  http://prntscr.com/lxxyjl     motoru potansiyometre ile kontrol et daha sonra 1 konuma getir orası sıfır olsun sonra pot ile 2.konuma gelsin aradaki açıyı lcdye yazdır. Yani pottaki hareketi açıya dönüştüreceksin .map fonksiyonu yeterli olacaktır.
  Aklıma gelen bu oldu.

   bdersim07

   7, 23/12/2018 - 00:05
   Benimde aklıma bugün servo motor ve ldr ile ışığa duyarlı açılıp kapanan pencere modülü gibi birşey yapmak geldi ama devre tasarımını ve kodlamasını bilmediğimden biraz tıkanıklık yaşadım. Ek olarakra LCD ekrana açısı be açık kapalı şeklinde yazı yazdırmak.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.