Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim

03.10.2013 - 11:31

Merhaba ben şimdi androide oyun geliştireceğimde aklımda olan proje şudur; ilk olarak bütün bu konuları öğrenip normal kötü bir oyun çıkarmak ardından özenip bezenip 2.olarak harika bir oyun yapmak.Ben şimdi nasıl yapıcam yani dil öğrenme ondan sonra oyun motorları eclipse java ve daha bilmediğim öğrenmem gereken şeyler hakkında bilgi edinmem ama en önemlisi bunların sırasını ve mantığını adam akıllı anlamam lazım ama bilmiyorum.Eğer bilginiz varsa bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

3323 Görüntülenme

5 Cevap

Oytun Eren Şengül
10.11.2013 - 12:09

Android'e yeni başlayacak birine Gideros önermek ya da libgdx ne kadar doğru açıkçası bilemedim. Öncelikle genel olarak programla dili yapısını, kültürünü öğrenmek ardından temel bir dille başlayarak bir kademeye gelmek belki de en doğrusu. Ondan sonra Gideros ya da bneim önerim daha sürükle bırak Unity gibi araçlarla başlamak olabilir. Tabi bunun süresi 3 yıl mıdır, kişiye göre değişir belki ama. Basit bir indie oyunu, ki çok popülerler, yazmak, bu seviyeden başlayacak biri olarak blki bir kaç yıla çıkabilir :)

mehmet
09.11.2013 - 23:00

aslında hiç programlama bilmeyen birisi için oyun demek 3 yıl üstün gayret ve çabayla çalışmak demektir  :)

Halil Keskin
18.10.2013 - 17:52

gideros 'u dene. yakında eğitimleri burada da olacakmış. lua diliyle çok hızlı oyun geliştirme işlemine girebilirsin. İşine yaramayacak bir çok java fonksiyonunu konusunu ögrenmek zorunda değilsin.

  • Filtered HTML

    Plain text

    Basic HTML

  • Dikey Sekmeler