Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim

Merhaba ben şimdi androide oyun geliştireceğimde aklımda olan proje şudur; ilk olarak bütün bu konuları öğrenip normal kötü bir oyun çıkarmak ardından özenip bezenip 2.olarak harika bir oyun yapmak.Ben şimdi nasıl yapıcam yani dil öğrenme ondan sonra oyun motorları eclipse java ve daha bilmediğim öğrenmem gereken şeyler hakkında bilgi edinmem ama en önemlisi bunların sırasını ve mantığını adam akıllı anlamam lazım ama bilmiyorum.Eğer bilginiz varsa bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  0

  önder çaprazlı

  meslek yüksek okulu - 14 Ekim 2013

  ilk önce ingilizceyi iyi bilmen lazım sonrada oyun hakkında derın bıraraştırma yapmak lazım şimdiki oyunların kurulumu ıngılızce ztn bunları yaparsan başarıya ulaşırsın

  0

  Mustafa

  03 Ekim 2013

  Öncelikle temel java yı öğrenmeniz gerekir, ardından algoritma yeteneğinizi iyice geliştirdikten sonra java da üst seviye konularda da uzmanlık kazandıktan sonra herhangi bir oyun motorunu öğrenmeye başlayabilirsiniz. (andengine, libgdx vs)

  0

  Oytun Eren Şengül

  ShiftDelete.Net - 10 Kasım 2013

  Android'e yeni başlayacak birine Gideros önermek ya da libgdx ne kadar doğru açıkçası bilemedim. Öncelikle genel olarak programla dili yapısını, kültürünü öğrenmek ardından temel bir dille başlayarak bir kademeye gelmek belki de en doğrusu. Ondan sonra Gideros ya da bneim önerim daha sürükle bırak Unity gibi araçlarla başlamak olabilir. Tabi bunun süresi 3 yıl mıdır, kişiye göre değişir belki ama. Basit bir indie oyunu, ki çok popülerler, yazmak, bu seviyeden başlayacak biri olarak blki bir kaç yıla çıkabilir :)

  0

  mehmet

  09 Kasım 2013

  aslında hiç programlama bilmeyen birisi için oyun demek 3 yıl üstün gayret ve çabayla çalışmak demektir  :)

  0

  Halil Keskin

  Artistanbul - 18 Ekim 2013

  gideros 'u dene. yakında eğitimleri burada da olacakmış. lua diliyle çok hızlı oyun geliştirme işlemine girebilirsin. İşine yaramayacak bir çok java fonksiyonunu konusunu ögrenmek zorunda değilsin.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.