c# ile android uygulama yazılabilir mi?

c# ile android uygulama yazılabilir mi? Bir kaç yerde okumuştum ama bazı kişiler sadece "hello world" tarzında başlangıç uygulamaları yazabilirsin demişti ne kadar doğrudur? Entegre programlar ne kadar izin verir yazılım için? Teşekkür ederim.

 

  +5

  Mehmet Altıparmak

  Turkcell Teknoloji - 22 Eylül 2013

  Merhaba Harun, Xamarin isimli araç ile csharp ile android uygulaması geliştirmek mümkün. Xamarin Visual Studio'ya entegre olabiliyor. Pek emin değilim ama sanırım kendi IDE'leri de olabilir. http://xamarin.com/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabilirsin.

  +2

  Mehmet Altıparmak

  Turkcell Teknoloji - 22 Eylül 2013

  Bu arada bizzat tecrübe etmedim ancak hello world oldukça ötesine gidebileceğini düşünüyorum popüler bir araç çünkü. Xamarin'den birisine sorma şansım olmuştu tüm android sdk'ine csharp ile ulaşılabildiğini söylemişti. http://xamarin.com/apps sayfasından xamarin ile geliştirilmiş bir kaç uygulamaya da göz atabilirsin.

  +1

  Emre KARLIDAG

  Turk Telekom - 23 Eylül 2013

  Flash as3 lede yazılır hatta oyunlarda yazılır mesela angry birds... :) bilgi birikimi olmus olsun biraz...

  +1

  Ali GOREN

  23 Eylül 2013

  C# ile yazilabilir. Xamarin olarak vermek yanlis olur. Xamarin Windows icin yayinlanan Mono-Develop catallanmasidir. C# ile yazilir ve java byte code'a dondurulur. Ancak emulator seciminde dikkatli olmalisin. Mono'nun kendi emulatoru ile yazdigin kodlar telefonunda hata verir calismaz :) Kisacasi yazilir. Python ile de yazilir. Sonucta bunlar java byte code'a cevriliyor. Buradaki amac cok basit. Asinaligi o dillere olan kisileri de bu platforma uygulama yazmaya cekmek. C++ native uygulamalar ise farkli kategorideler. :)

  0

  Doğan

  26 Eylül 2013

  yazılabilir ;)

  0

  Harun İNCE

  22 Eylül 2013

  Teşekkür ederim Mehmet.

  0

  Metin A

  23 Şubat 2019

  Xamarin teknolojisini öğrenerek telefon için uygulama geliştirebilmen mümkün.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.