Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Developer program aktivasyonu için fax zorunluluğu var mıdır?

25.11.2013 - 00:37

Merhaba;

Geliştirdiğim bir uygulamayı yayınlamak için iOS developer lisansı almak istiyorum.İnternette eski tarihli yazılarda hesap onayı için ilgili numaraya fax gönderilmesi gerektiği söylenmiş.Fax gönderme durumu ülkemiz için zorunlu veya geçerli midir? 

Teşekkürler.

4556 Görüntülenme

3 Cevap

Fatih TÜRKER
27.11.2013 - 16:38

Merhabalar,

son 1 senedir fax istenmiyor. Tek bir zorunluluk var, açtığınız hesaptaki geliştirici adı ile kredi kartı üzerindeki isim aynı olmak zorunda.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

İbrahim
25.11.2013 - 15:14

Anladım ilginiz için çok teşekkür ederim.

 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Can Çiloğlu
25.11.2013 - 09:00

Merhaba,

Apple iOS geliştirici programına katılmak için kimlik bilgilerinizi ve kredi kartı bilgilerinizi (yıllık program ücretini ödeyebilmek için) yazdığınız bir formu Apple'a fakslamanız gerekiyordu. Bir süredir sanırım Apple'ın Türkiye'deki faaliyetlerini yoğunlaştırmasına ve kurumsal olarak burada bulunmasına bağlı olarak artık bilgilerinizi fakslamak zorunda kalmıyorsunuz. Geliştirici programına http://developer.apple.com adresinden online olarak katılabildiğiniz ülkeler arasında artık Türkiye de var.

https://developer.apple.com/programs/start/standard/ adresinden bilgilerinizi girerek ve ödemenizi online yaparak iOS geliştirici programına katılabilirsiniz.

Ödemenizi yaptıktan sonra, Apple sizden kimlik belgenizin taranmış halini email atmanızı ve ek olarak başka bilgilerin onayını almak isteyebilir.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.