Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Emulator Problemi Win8 Phone

18.01.2014 - 23:40

Merhaba;

Visual Studio 2013'te bulunan Emulator ile programımı çalıştırdığımda "The Windows Phone OS is starting..." ekranında kalıyor ve bir süre sonra da kapanıyor.

 "Geçersiz İşaretçi" diye bir uyarı çıkıyor Visual Studio'da.

Emulator kapandığında aşağıdaki şekilde uyarı veriyor.

Yes 'e tıkladığımda yeniden emulator açılmaya çalışıyor ve yine aynı şekilde açılamayıp kapanıyor yeniden.

No'ya bastığımda ise Emulator kapalı ve yeniden açılmıyor, bir hata bildirmiyor. Yalnızca Visual Studio'da Geçersiz İşaretçi uyarısı veriyor.

Bir şekilde birkaç kez çalıştı emulatorüm fakat şu an yine aynı problemi vermekte. Sorun ne olabilir bilgi verirseniz memnun olurum.

 

MSDN'deki benzeri bir konu : http://social.msdn.microsoft.com/Forums/wpapps/en-us/c7b16c88-9c34-461d-bba3-24fac300a5d5/wp8-sdk-emulator-app-deployment-error?forum=wptools

4562 Görüntülenme

3 Cevap

zeynep
17.10.2014 - 22:12

bende de aynı hata oluyor .Dediklerinizi yaptım ama olmadı

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hakan Karabidek
02.03.2014 - 14:43

Sorun epeydir tekrarlamıyordu, dün ve bugün tekrarladı. Çözümünü buldum, paylaşmak isterim arkadaşlar.

Hyper-V yöneticisini açıp Sunucuya Bağlan diyin, yerel bilgisayarı seçip tamam diyin, Emulator'ünüzün durumu kaydedildi olarak görünüyor ise sağ tıklayıp kayıt sil diyin, durumu açık ise kapat diyin ve tekrar sağ tıklayarak ayarlar diyin. Yeni açılan ayarlar penceresinde "İşlemci"yi seçin. Sanal İşlemci sayısını 1 olarak düzeltin (düzeltilemez olarak görünüyor ise ya kayıt sil yada kapat dememişsinizdir). Daha sonra hyper-v yöneticisini kapatıp visual studio'dan emulatorünüzü başlatabilirsiniz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hasan Sezer
01.08.2015 - 15:36
Sorunun çözümü budur.
Mehmet Altıparmak
19.01.2014 - 11:38

Merhaba Hakan,

Benim anladığım kadarıyla probleme çok güçlü olmayan bigisayarlarda karşılaşılıyor daha çok. Ben olsam öncelikle hyper-v yi kaldırıp-tekrar kurardım. Program-Ekle Kaldır->Windows Bileşenleri Ekle-Kaldır'dan yapabilirsin bu işlemi. 

Bu şekilde çözülmezse emulatörlere verilen virtual cpu sayısını azaltmayı denerdin. Default olarak gördüğüm kadarıyla 2. Bazı sitelerde bu sayıyı 1'e düşürmeyi önermişler. Bu işlemi de Hyper-V Manager üzerinden yapabilirsin. Hyper-V Manager'a Windows 8-8.1 start screende arama yaparak ulaşabilirsin. açtıktan sonra kullandığın emulatör'ün özelliklerine girdiğinde CPU ile ilgili ayarların bulunduğu tabi göreceksin, kaç virtual cpu'u kullanıldığını zaten hemen göreceksin.

Ben de nadir de olsun yaşıyorum bu problemi ancak ikinci kez başlattığımda emulatör'ü tekrar yaşamıyorum. Bu iki çözüm işe yaramazsa tekrar araştıralım ;) eğer çözümü bulduysan da buraya yazabilirsen süper olur =) 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Hakan Karabidek
19.01.2014 - 16:52
Mehmet; Hiçbir şey yapmadan bugün ilk kez açtım ve açıldı. Bilgisayarımın ram'i 4 GB ve Emulator 512 MB. Hyper-V'de dün çalışmayan 512 MB emulatorüm şimdi açıldı. Biraz çalışma yapmadan kapatmak istemedim :) 1 Adet emulator kayıtlı şu an için hyper-v'de. Bugün kapatmadan biraz çalışmak istiyorum, o sebeple deneme yapmayacağım :) Deneme yaptıkça sonucunu yazayım Hyper-V'yi silip yeniden yüklemeyi de deneyeceğim. Bilgiler için teşekkürler.
İbrahim Ersoy
13.02.2014 - 08:53
4GB RAM varsa "512" olmayan emulatörleri açmayabilir.6+ GB 'a yükseltip tekrar dener misin?

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.