Interface Builder Kullanımı Hakkında

Merhaba Interface Builder hakkında bir sorum olacaktı.Aşağıdaki resimde 2 tane XIB file ım var.İkisi de ayrı ayrı view controllerları temsil etmektedir.Ve 1. içerisinde yer alan sarı bölgeye 2.yi subview olarak ekledim.Buraya kadar sorun yok ama yapmak istediğim 2.XIB file da bulunan view'ın size'ını Freeform yapınca boyutunu tam o sarı bölgeye uygun şekilde ayarlamam gerekli.Benim istediğim ise 2.XIB file'ı Freeform yapmayıp olduğu gibi kullanmak ama o sarı bölgeye tam oturmasını istiyorum.Bu konuda fikriniz var mı acaba?

  +1

  Anıl SÖZERİ

  Detaysoft - 30 Ekim 2015

  Merhaba, İstediğiniz görünüme kavuşmak için Auto Layout kullanımını öğrenerek işlem yapmaya devam edebilirsiniz, Auto Layout sayesinde diğer cihazlarda da aynı görünümü elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca, yeni geliştirdiğiniz bir uygulama ise Storyboard kullanımına geçmenizi öneririm, Xcode 7 de artık LaunchScreen'de dahil olmak üzere Storyboard kullanımına geçildi. Auto Layout'un yanında Size Classes kullanımını da öğrenerek Portrait / Landscape, iPhone / iPad görünümlerini de ayrı ayrı düzenlemenize olanak verir. İyi çalışmalar..

   yildirimosman

   Cum, 30/10/2015 - 20:41
   daha önce storyboard kullanmıştım ama bir de bu şekilde kullanımı denemek istedim.Aslında benim sorunum 2 tane farklı XIB file'ı, container view mantığıyla kullanmak istedim.Mesela 2.xib file'ın size özelliği Freeform mu olacak yoksa Inferred mi burası önemli diye düşünüyorum. aşağıdaki resimdeki kısmı anlatmak istedim

   anilsozeri

   Cum, 30/10/2015 - 20:48
   Boyutu kendiniz belirtecekseniz freeform vermeniz gerekiyor. Bana kalırsa Storyboard üzerinden çalışmaya devam edin, o alanda kendinizi geliştirin derim, iyi çalışmalar.

   yildirimosman

   Cum, 30/10/2015 - 20:49
   anladım sanırım başka bir yolu yok çok teşekkürler
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.