Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

iOS Developer Enterprise programı hesabının farkı nedir ?

16.12.2014 - 15:45

Merhaba arkadaşlar,

Kurumsal firmalar için Apple'ın iOS Developer Enterprise programı mevcut ancak bu hesap gördüğüm kadarıyla diğer hesaplardan farklı bir mantık ile çalışıyor. Apple sitesini taradım ama emin olamadığım noktaları geleceği yazanlara soruyorum. :)

Enterprise hesap ile geliştirdiğin uygulamaları kendi kurumun içerisindeki tanımlanan cihazlarda mı kullabiliyorsun  ? (Okuduğum kadarıyla Apple Store üzerinden uygulama paylaşamıyoruz. Normal bir hesap almak gerekiyor.)

Enterprise hesapta test cihazı sınırlaması var mı ? (Normal Hesapta 100 cihazdı)

Enterpise hesap hususunda dikkat edilecek noktalar nedir ? (DUNS a kayıtlı olmak gibi)

Kısacası Enterprise hesabın mantığını bilen arkadaşlar anlatabilirseniz sevinirim (örnekte verebilirsiniz) 

 

Teşekkürler

 

4862 Görüntülenme

1 Cevap

Anıl SÖZERİ
16.12.2014 - 18:32

Merhaba,

Bildiğim kısımlar hakkında bilgi vermeye çalışacağım;

  • Enterprise hesap ile uygulamalarınızı AppStore'a yükleyebilirsiniz. Şöyle düşünün sizin firmanız uygulamayı başka bir firma için geliştiriyor olabilir. (Kendi çalıştığım firma da durum böyle.)
  • Bildiğim kadarıyla tanımlı cihaz sınırı enterprise hesaplar için de bireysel hesaptaki gibi 100 adet ile sınırlı.
  • Enterprise hesap hususunda dikkat etmeniz gereken ise bireysel hesaptan farklı olarak, kurum ile ilgili bilgilerin Apple tarafına ulaştırılması gerekmektedir.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Furkan Özoğlu
16.12.2014 - 18:47
Cevabınız için teşekkürler. Sizin bahsettiğiniz hesap türü " iOS Developer Program Company " olabilir mi verdiğiniz özelliklere bakılırsa buraya daha çok uyuyor. Verdiğim linkte (https://developer.apple.com/programs/which-program ) karşılaştırması mevcut aslında bir çok şeyi apple yazmış ama yinede farkları tam olarak anlamak benim için faydalı olacaktır.
Furkan Özoğlu
16.12.2014 - 19:05
Apple sayfasında yazdığına göre enterprise hesabı olanlar apple store a uygulama konulmıyor. "If I am enrolled in the iOS Developer Enterprise Program, can I distribute my apps on the App Store? No. The ability to distribute apps on the App Store is only available to developers enrolled in the standard iOS Developer Program. The iOS Developer Enterprise Program only allows you to distribute your apps to employees or members of your organization through Ad Hoc distribution. If your company is enrolled in the iOS Developer Enterprise Program but would also like to distribute your app(s) to customers on the App Store, you will need to enroll in the " link: https://developer.apple.com/support/ios/enterprise.php
Anıl SÖZERİ
16.12.2014 - 19:29
Evet haklısınız ben karıştırmışım. In-House dedigine göre sizinde belirttiğiniz gibi yalnızca kurum içi kullanılıyor sanırım.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.