Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

iOS - Parse Push JSON Payload Badge Increment sorunu

27.06.2015 - 15:04

Merhaba arkadaşlar,
Parse.com sitesinden notification gönderiyorum iOS için.  Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir JSON oluşturdum. Formda yer alan Increment App Badge'yi işaretlesem de işaretlemeden de increment çalışmıyor. Bildirim gönderiliyor başarıyla; sadece Badge number için beklenen Increment gerçekleşmiyor.  Tecrübeli olanların yardımını rica ediyorum. JSON object'im mi yanlış, nerede hata yapıyorum ?  

2319 Görüntülenme

1 Cevap

Anıl SÖZERİ
28.06.2015 - 11:46

Merhaba,

"badge: (iOS/OS X only) the value indicated in the top right corner of the app icon. This can be set to a value or to Increment in order to increment the current value by 1."

Parse'ın dokümantasyonunda bu şekilde yazıyor, değeri "1" gönderip tekrar deneyebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Burhan Aksendir
28.06.2015 - 14:11
Merhaba, evet öyle yazıyor ama 1 olarak değer verdiğinizde badge üzerinde artış olmuyor, sadece 1'e eşitlemiş oluyorsunuz. Üst üste 3-4 kez gönderim yaparak denemiştim; yine 1 oluyor, artmıyor. Deneme şansınız olursa siz de aynı sonucu görebilirsiniz. Rest Api kullanarak PHP ve Curl ile gönderince badge "Increment" güzel şekilde çalışıyor. Sadece parse.com üzerindeki form ile gönderimde çalışmıyor. Yani en azından ben çalıştıramadım. İyi çalışmalar,

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.