Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Java ile çalıştır ekranı

13.11.2013 - 18:04

Merhaba,

Android 101 derslerine başladım.Anlatıldığı gibi kurma işlemlerini tamamladım.Ancak java kodunun komut satırında çalıştırılması kısmında cmd ekranını çalıstırdığım anda bilgisayarım kendine reset atıyo.Bilgisayarımda hem java 7.0.450 var hem de 7.0.250 ikisi çakıştığı için mi bu sorunu yaşıyorum.Java 7.0.250 kaldırsam eclipsedeki php dosyalarımın kaybolmasına neden olur mu ??

Yardımlarınızı rica ederim

2938 Görüntülenme

2 Cevap

Hikmet DADAŞER
15.11.2013 - 00:19

Merhaba,

ilginiz için teşekkür ederim.Sanırım kullanıcı yetkilerimi kısıtlayan virüs yemişim.Kurtulma sansım pek yokmus ama tarama yapıyorum sonuc alamazsam format atıcam .Javayla ilgisi yokmus

 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Mehmet Altıparmak
13.11.2013 - 23:36

Merhaba Hikmet,

Farklı java versiyonlarını aynı bilgisayara kurabilirsin ve bunun bilgisayarında belirttiğin etkiyi yapabileceğini hiç sanmıyorum. Bilgisayarında başka bir problem olması olası görünüyor, gerçekten komut satırını açtığın zaman mı resetleniyor bilgisayarın? Bundan emin olabiliyorsan Windows System dosyalarında bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsin, http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/ff184577.aspx . Ya da windows 8 kullanıyor isen dosyalarını ve programlarını etkilemeden işletim sistemini refresh edebiliyorsun. 

php dosyalarının hangi klasöre kaydedildiğini eclipse içerisinde dosyaya sağ tıklayıp Özellikler/Properties seçerek görebilirsin. Java kurulumunu kaldırman php dosyalarını etkilemeyecektir. Tüm java kurulumlarını kaldırman durumunda eclipse açılmayabilir ve eclipse üzerinden erişemeyebilirsin ancak dosya sistemi üzerinden ya da farklı bir ide üzerinden yine görüntüleyebilrisin php dosyalarını.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.