Turkcell | Geleceği Yazanlar

Nesnenin touch aksiyonunu başka nesneye aktarma?

Merhaba.. UITableView satırları içerisinde textview kullanıyorum.. Textviewlere bir sayfalık yazılar yerleştirerek adeta bir kitap gibi bu listenin akmasını sağlıyorum. Sorunum şu ki, textviewdeki metni uzunbasma ile seçtirip uzunmenüyü açamıyorum.. cell'in isUserInteractionEnabled = true yaptığımda uzunmenü açılıyor bu seferde o satır üzerinde parmağı aşağı yukarı yaptığımızda tablonun scrollu çalışmıyor.. textview'in touchesBegan fonksiyonundan textiew'e dokunulduğuğu farkedip cell'in isUserInteractionEnabled = false yaptığımda parmağı kaldırıp tekrar dokunduğumda başa dönmüş gibi oluyoruz yani scroll çalışıyor fakat textview'e o anda uzun basma yapamıyorum.. 

Tablonun scrollunun durduğu anı scrollViewDidEndDragging fonksiyonu ile farkedip görünürdeki cell'lerin isUserInteractionEnabled özellğini false yapabilirim.. daha sonrada textview'deki touchbegan ve touchmoved fonksiyonlarını override ederek çalışma yapabilirim, fakat sorun şurdaki touchmoved fonksiyonundaki aksiyonu tabloview'e aktarma hiç kesinti yaşatmadan scrollu çalıştırmam gerekiyor.. 

Daha kısa bir anlatımla bir viewdeki aksiyonu başka viewe anlık olarak nasıl aktarırım? Androidde dispatchtouchevent isimli bir fonksiyon var, bunun swift versiyonunu aramaktayım..

 

 

 

 

    0

    baroon

    28 Ekim 2017
    Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.