Turkcell | Geleceği Yazanlar

sadece merak ediyorum konu dışı biraz

Merhaba herkese. Ben lise öğrencisiyim üniversiteye geçeceğim.Benim hayalim yazılım mühendisliği. Bunun için çoooook fazla çalışıyorum. Şimdiden uygulamalarım var bazı işletmelere uygulamalar falan yapabiliyorum kendimi geliştiriyorum ama yazılım mühendisliği puanları da baya fazla. Benim ailemden gelen fazla param yok zengin değiliz bu yüzden üniversitelere kolayca girebilme imkanımda yok. Ders elimden geldiğince çalışıyorumgünde 4 saat falan yaklaşık ama yine de son sene çalışmaya başladığım için bilmiyorum çok yüksek puan alabilir miyim. Benim sorum şu üniversitelere böyle yazılım bilgimle girebilir miyim? Ne biliyim  böyle güzel sanatlarda falan yetenek sınavı yapılıyor o şekilde alınıyor ya benimde böyle yazılım bilgimi yeteneğimi falan kullanarak sınavla girebileceğim bir üniversite var mı?

  0

  Mehmet

  24 Ekim 2016

  İyi günler arkadaşım.Keşke meslek liselerine tanın yüksek okula gecme olayını hani lisans öğrencisi olma yolunda mesleki yeterlilikle alabilse idi ama malum devlet üniversitelerinde öyle bir  durum söz konusu değil fakat bahçeşehir üniversitesi olması lazım mobil uygulama ile alakalı çalışma felan birşeyler yapırson tabiki kayda değer ozaman  burslu olarak sanırım okuma imkanın oluryor ama detaylarını bilmiyorum şuanda .app bau adında web sitenesine bakarsan detayları görebilirsin. Meslek lisesi Web Tasarım  dalı mezunuyum .önlisans bilgisayar proğrramcılığı meznuyum şöyle bir durum var haci ahmet yesevi üniversitesi uzaktan eğitim bilgisayar mühendisli ği veriyor buna dgs ve lys ile geçebiliyorsun düşün derim araştır .Üniversiteden hayalin çok olmasın çünkü üniversite öğretmez yol gösterir en azında öğretim elemanlarının iş tanıımı budur.Herşey senin istemene bağlıdır.Başarılar dilerim.

  0

  Gürkan

  21 Ekim 2016

  Devlet üniversitelerinde alanınla ilgili bir bölüm okuyabilirsin. Ben son sene çalışarak Türkiye'nin en iyi üniversitelerinin birinde Bilgisayar Mühendisliği kazandım ve mezun oldum 4 ay önce. Yani son sene çalışarak kazanamayacaksın diye bir şey yok. Anladığım kadarıyla çalışma disiplini olan birisin, YGS - LYS üstesinden gelebilirsin diye düşünüyorum çok çalışarak. Sadece sınava odaklan bu yıl, üniversiteyi kazan sonrasında yine yazılımını yaparsın. Soruna gelince, benim bildiğim yok böyle bir bölüm yani yine sonuç YGS - LYS'ye çıkıyor. Hangi dilde ne tür projeler ürettin? Merak ettim açıkçası :)

   mertcanyılmaz

   Cum, 21/10/2016 - 09:43
   Daha yaşım küçük çok büyük projelerim yok tabiki de android, ios ve windows phone'lara uygulama yazıyorum. 5 6 şirkete falan uygulama yapmıştım şimdi de www.ilansahibi.com diye bir site var onun uygulamasıyla uğraşıyorum. Yazılım benim için eğlence kaynağı gibi birşey ya seviyorum ben kendimi geliştirmeyi yeni şeyler öğrenmeyi falan ama abi çok teşekkürler yorumun için biraz gaza geldim şimdi ders çalışacağım. :) Kazanabilirim bence ya düzenli çalışmayla olmayacak bir şey değil. Sizin gibi güzel bir üniversiteye giderim inşallah :)
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.