Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

SQL SERVER objective-C destekleme durumu

01.01.2014 - 20:56

Geliştireceğim bir uygulama için platform araştırması yaparken forumların birkaçında  SQL SERVER'in Objective-C'yi desteklemedeğini okudum. Bu gerçeği yansıtıyor mu? şimdiden teşekkür ederim

3254 Görüntülenme

1 Cevap

Mehmet Altıparmak
02.01.2014 - 20:28

Merhaba Mushfig,

Sql Server'ın Objective C'yi desteklememesi ifadesi pek doğru bir ifade olmuyor, sanırım Sql Server bağlantısı kurabileceğin bir Objective-C kütüphanesi bulamamaktan şikayetçisin doğru mudur? 

Bir mobil uygulamadan direkt olarak veritabanı bağlantısı kurmak kaynak kullanımı açısından çok verimsiz bir yöntemdir. SQL Server ile aynı anda belli bir sayıdaki Socket üzerinden iletişim kurulabileceğini düşünürsen, her bir telefonda çalışan uygulamanın bu Socketlerden bir tanesini kullanması pek verimli bir yöntem değil. Bunun yerine Mobil uygulaman ve SQL Server veritabanın arasında çalışacak bir uygulaman olmalı (Web Servis diyebilirsin). Arada çalışan bu servisin Connection Pooling ile Socket'leri verimli bir şekilde kullanırken aynı zamanda da mobil uygulamalarının isteklerine kabul edilebilir sürelerde cevap verebilir. 

iOS ya da Objective-C tecrübem yok ancak böyle bir kütüphanenin olmaması (araştırmadım) bana gayet normal geliyor yukarıdaki sebeplerden dolayı. 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.