Soru & Cevap

Swift uygulamaya geri dönünce uygulama aktif olmuyor ...

25.06.2015 - 11:18

 

Merhaba millet, Swift ile mac'im için menu bar uygulaması geliştiriyorum. Uygulama tamamlandı fakat çözemediğim bir sorun var bunun için sizlerden yardım talep ediyorum. 

Uygulama simgesi üstteki menü çubuğuna yerleşiyor ve tıkladığımda sorunsuz şekilde açılıp işlemleri yapabiliyorum fakat başka bir uygulamaya geçince örneğin xCode, safari vs. vs. ardından tekrar menüdeki uygulama simgesine tıklayıp açıyorum yine açılıyor fakat sadece metin giriş alanları aktif olmuyor. Sanki ayarlardan non-selectable ve non-editable olmuş gibi düşünebilirsiniz. Fakat buton ve açılır menülerde herhangibi bir sıkıntı yok . Benzer sorunu yaşayan biri stackoverflow'da sormuş fakat objective-c ile. http://stackoverflow.com/questions/15127065/menu-bar-app-never-becomes-reactivated?lq=1

Daha önce bu sorunla karşılaşan oldu mu ? Problemi tam olarak şöyle tanımlayabiliriz aslında, başka bir uygulamaya geçtikten sonra benim uygulamaya tıklansa bile aktif uygulama hala bir önceki oluyor ama çözüm üretemedim. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Tam cevabı bilmesenizde önerilerde bulunun arkadaşlar çözüme gidebiliriz belki.

 

1 Görüntülenme

0 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.