Turkcell | Geleceği Yazanlar

TableViewController View' ıma Navigation Bar Eklenmiyor

Merhabalar, ekte gönderdiğim resim dosyasında açıkladım arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Image icon ekran_resmi_2014-10-21_14.05.05.png

  +2

  Serdar

  21 Ekim 2014

  
  
  
  	
  	self.navigationIem.rightBarButtonItem=[[[UIBarButtonItem alloc]initWithTitle:@"Popup Aç" style:UIBarButtonItemStylePlain target:self action:@selector(BuPopupAction:)]autorelease];
  
  
  	
  
  
  	-(void)BuPopupAction:(UIBarButtonItem *)sender{
  
  
  	//popup kodun.
  
  
  	
  
  
  	}
  
  
  	


  bu muhtemelen işine yarar

   ekucet

   Sa, 21/10/2014 - 21:13
   Sağolun hocam teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum; yine aynı ekranda searchbarın üzerine Segmented Controller koymak istiyorum bu olabilir bişey midir?

   serdarozkan41

   Sa, 21/10/2014 - 21:17
   bak bu urldeki resimdeki gibi olabilir ancak http://i.stack.imgur.com/hrdxL.png edit-en azından benim bildiğim bu şekilde en ideali

  0

  Serdar

  21 Ekim 2014

  dostum eğer standart biçimde yaptıysan işlemleri zaten başta olduğunu navigation controller o sayfaya da geçiş olduğu için orada otomatik olarak zaten bir navigationbar mevcut doğal olarak mevcut olan bir yere bir tane daha koyamazsın yani 10 tane viewcontroller veya table view i arka arkaya bağlasan sadece en baştakine tıklayıp embed>navigation controller dediğinde en baştabn sona her birinden bar otomatik oluşur yani orada görüldüğü gibi zaten bir var ? sen ne yapmak istiyorsun ki eğer kod tarafında o bara erişmek istiyorsan barı .h dosyasına bağla öyle kullan ki en başta olan navigation cont. a ayar çektiğinde hepsinde renkler değişir yani burada senin sorun hatalı çünkü orada zaten bir bar var .

   ekucet

   Sa, 21/10/2014 - 20:10
   Evet dogru soyluyorsunuz olmasi gereken o fakat, bu isaretledigim view in navbar'ina bar button bile ekleyemiyorum, biseyler yanlis diyerek sifirdan storyboard olusturdum gene ayni sonuc degismedi. Hic bi sekilde bar button ekleyemedim. Kod ile ekledim eklendi fakat gorunmez bir sekilde karsima cikiyor, fonksiyonlari calismiyor. Tesekkur ederim.

   serdarozkan41

   Sa, 21/10/2014 - 20:17
   sonuç olarak sorun hangisi şimdi senin istediğin oraya bir menü eklemek falan mı dostum

   ekucet

   Sa, 21/10/2014 - 20:52
   Oraya bir bar button ekleyip popUp menu acacagim. Yani sadece bar button eklemem yeterli.
  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.