Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

UIWebView içerisinde Youtube video oynatmak

25.02.2015 - 12:32

Swift ile hazırladığım uygulamamda, uiwebview içinde youtube videolarını şu şekilde oynatıyorum:

[code]@IBOutlet weak var playerView: UIWebView!
var iframeString = "<iframe width=\"320\" height=\"160\" src=\"http://www.youtube.com/embed/youtubeVideoIDGelecekBuraya\" frameborder=\"0\" allowfullscreen></iframe>"
playerView.loadHTMLString(iframeString, baseURL: nil)[/code]

Bu tarz kullanımda, AppStore uygulama yayınlama ve Youtube video görüntüleme kurallarına göre  bir sıkıntı olur mu ya da önerdiğiniz farklı bir kullanım var mı ? Yardımlarınızı rica ediyorum.

2174 Görüntülenme

2 Cevap

nuryarışı nuryarışı
09.03.2015 - 01:06

uygulamamda gilesvangruisen/Swift-YouTube-Player  ile video oynatabilriyorum.  sorunum şu ki; mesela gökhan özenden bir şarkı çektim. video oynarken üstte gökhan özen (video başlığı) tıklayınca youtube içinde gökhan özen arıyor nasıl engellerim sandece video çeksin gerisini ben kontrol etmek istiorum..:(

hani html frame ile bir site çekersin , frame içinde site linkine tıklayınca yine aynı frame içinde başka sayfa açılır aynen öyle oluyor. :( 

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Anıl SÖZERİ
25.02.2015 - 12:37

Merhaba,

Problem olmuyor ben daha önce bu şekilde embed linki alıp, HTMLParser sınıfı ile parçalayıp source'u alıp video oynatmıştım. Uygulama AppStore'da da yayınlanırken problem çıkmadı.

İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Burhan Aksendir
25.02.2015 - 12:43
Teşekkür ederim. Buna çok sevindim. Aslında şöyle bir çalışma da gördüm ancak bir türlü uygulamam içerisinde kullanamadım: https://github.com/gilesvangruisen/Swift-YouTube-Player Bu yüzden en basit olan yöntemi tercih ettim :)
Anıl SÖZERİ
25.02.2015 - 12:45
İşinizi görüyorsa sorun yok :)

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.