Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

Uygulamanın kaldırıldıgından haberdar olmak

06.04.2016 - 11:17

Merhaba,

IOS ve Android Uygulama  cihaza yüklendiği zaman bir web servisle yüklendiği bilgisini öğrenebiliyorum. 

fakat bu  uygulamalar  mobil cihazdan silindiğinde bundan haberdar olmam için bir yol varmıdır.  ? 

 

2202 Görüntülenme

2 Cevap

Harun Bahçel
11.04.2016 - 10:01

Soruna baktıktan sonra birazcık araştırma yaptım ve bunun mumkun olmadıgını öğrendim. Kullanıcı eğer uygulamayı silerse sana haber vermez her hangi bir yerde bir methoda düşmez. Günlük kullanarak veya notification kullanıyorsan geri bildirim alarak bu sorunu cözebilirsin.

 

 

Buradan da inceleyebilirsin.

http://stackoverflow.com/questions/6911361/detect-ios-application-about-to-delete

http://stackoverflow.com/questions/17840893/ios-how-to-detect-when-app-was-removed-from-process

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

ilhan
11.04.2016 - 11:20
Merhaba push notification kullanıyorum ve dediğiniz gibi buradan geri bildirim almaya çalıştım ama malesef bunu başaramadımi. Cihazdan uygulamayı delete edip push notification görderdiğim halde bana geri dönüş olarak true mesajı (cihazda uygulama yükü oladıgı halde, ve cihaza mesaj gitmediği halde ) dönüyor. Yani cihazda uygulamanın delete edildiğine dair bir maesaj alamadım. Acaba cihazdan uygulamayı sildikten sonra belli bir süre beklemek vs.. gerekiyor olabilirmi ? yani belki push notification için daha önce cihaz adına alınmış olan token apple serverlarında biryerde saklanıyor muhtemelen ve belli bir süre sonra refresh oluyordur. ?? sadece yorum tabi. ne dersiniz ? Yoksa push notification geri dönüşü için farklı bir kontrol vs.. eklentisimi vardır. gönderdiğinzi linkte tam cevabını bulamadım.
Harun Bahçel
14.04.2016 - 16:13
Kardeşim şu linkte; http://www.yasinturkoglu.com/ios-da-uzaktan-bildirimler-nam-i-diger-apns-apple-push-notification-service-remote-notifications/ Şu başlığı incele; Bildirimlere izin vererek size deviceToken'ini yollamış, fakat daha sonra uygulamanızı cihazından silmiş kullanıcılara ısrarla bildirim göndermeye çalışmayın.
Mert
06.04.2016 - 17:54

Webservis ile öğrenebiliyorsan tam tersi bir kontrol ile silindiğini bilebilirsin

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

ilhan
07.04.2016 - 04:04
Uygulama yüklendiğinde kontrol bende ve uygulama içinden web servisle servera bilgi verebiliyorum. ama uygulama silinirken kontrol bende değil yada uyulama siliinirken ayağa kalkan bir metod varmıdır ? o metod içinde belki uygulamanın silinmek üzere oldugunu biyere haber verebilirim..

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.