Soru & Cevap

Yazılım Dünyasına İlk Adımı Atanlar İçin Tavsiyeleriniz. ...

29.12.2020 - 10:12

Merhaba arkadaşlar yazılım dünyasında yeniyim unity ile oyun yapmak istiyorum biraz araştırma yaptım fakat kafama takılan çok soru var.İngilizce bilmek şart mı?ingilizcem fazla iyi değil türkçe kaynakların yeterli olduğuna inanıyorum internet çok güzel bir kütüphane nereye bakmasını bilene fakat işin içinde olan master'ların rehberliğinede ihtiyaç var.Unity3d arayüz kullanımı ve C# öğrenmek Blender 3dmax vs. Grafik programları kafi mi C# dan kastım Script için aşadaki adımlar doğrumu ? ve önerebileceğiniz programlar ve tavsiyeler için şimdiden değerli yorumlarınıza teşekkür ederim.

*Programlama Arayüz;

1.Programlama dili olarak (C#) öğrenmek 

2.İde(Visual Studio ) temel arayüz öğrenmek script için console yeterli mi? desktop uygulaması yapmıyacağım için görsel programlama form veya kontrollere gibi özelliklere  ihtiyaç duymuyacağım değilmi?

3.Game Engine(Unity3d) ile ileri Arayüz kullanımı

*Grafik

1.Modelleme(Blender veya 3dmax)

2.Heykel Traş(ZBrush)

3.Model Boyama(Substance Painter veya Gimp)

4.Animasyon(Blender)

*Ses

1.Ses (FL Studıo)

/*Ufak bir gönderme (Easter Egg)

Student (Junior Developer):
 Is it possible to learn this power?

Academician (Senior Developer):
 Not from a Freelancer.*/

85 Görüntülenme

3 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user samettuca
samettuca
02.01.2021 - 02:12

Hayır yeterli değil. Mesleğinizde ilerlediğinizde ingilizcenin ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Gün içerisinde onlarca bug ile karşılaştığınızda bu bugların belkide tamamına yakınının çözümü ingilizce olacak. Karşılaştığınız hatalarıda yine google üzerinden ingilizce aratarak çözebileceksiniz. 

Noob Master
02.01.2021 - 03:40

değerli yorumun için teşekkür ederim arkadaşım ingilizcede öğrenmem gerekiyor ama önce programlamaya başlayayım ufakdan ufakdan da ingilizce çalışıyım ileriki zaman için lazım olacak.

Profile picture for user yagmur.erdogan.1999
yagmur.erdogan.1999
01.01.2021 - 11:56

Türkçe kaynaklar ne yazık ki bir yerden sonra yeterli gelmeyecektir. İngilizce bilmek zorunda mısın tartışılır ancak İngilizce bilmen senin için çok faydalı olacaktır. Çünkü yabancı dil sayesinde değişiklikleri daha hızlı şekilde öğrenebilirsin. Gündemi daha iyi takip edebilirsin. Bir hata aldığında bu hatayı araştırırken de ne yazık ki hep yabancı sitelere yönlendirileceksin. Bu yüzden İngilizce bilmenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi bunlar benim düşüncem. Başarılar dilerim umarım istediğin her şeyi başarırsın :)

Noob Master
01.01.2021 - 02:53

değerli yorumun için teşekkür ederim arkadaşım belli bi düzeye gelmek için örneğin hesap makinası benzeri uygulama yapmak için türkçe kaynaklar yeterli ama iş daha büyük fonksiyonlu uygulamalara gelince gerçektende ingilizce bilmek şart galiba yada çeviri yardımıyla mantığı anlamak lazım bende sana başarılar dilerim umarım hayallerini gerçekleştirirsin.