Turkcell | Geleceği Yazanlar

"android" Etiketi ile Yazılmış Yazılar

Android önümüzdeki yıllarda nasıl bir yol izleyecek?

Geleceği Yazanlar Ekibi - 30 Mayıs 2019

Dünya çapındaki tüm çevrimiçi trafiğin yüzde 52,2’si cep telefonları üzerinden gerçekleştiriyor. Bu şekilde bir tablo ortaya çıkınca mobil üzerine yapılan çalışmalarda da belli bir artış yaşandı. Bu noktada Android gelişiminin etkisi de yadsınamaz bir gerçek. Peki, bu denli yoğun bir kullanıma sahip olan Android, önümüzdeki yıllar içerisinde nasıl bir yol izleyecek?

Android Uygulamalarda Doğru Dialog Kullanımları

Erdin ÜLGER - 06 Ekim 2017

Mobil uygulamalarımızda görsel tasarım ve işlevsellik ne kadar önemli ise kullanım kolaylığı da o kadar önemli bir yer tutar. Kullanıcı her işlem sonrasında yönlendirilmek ve yapılan işlemlerle ilgili bilgi almak ister. Son anda bile yapacağı işlemden vazgeçebilmeyi talep eder.

Android 3.0 Kotlin - Android’in Yeni Resmi Programlama Dili

Caner Polat - 06 Temmuz 2017

Merhaba Arkadaşlar,
Google her yıl düzenlediği I/O etkinliğinde bu sene biz Android geliştiricilerine bir süpriz yaptı. 17-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen I/O 2017 etkinliğinde Android için yeni bir programlama dilini tanıttı. Bu dil JetBrainsfirmasının geliştirmiş olduğu Kotlin Programlama dili.

Google 2017'de, Android ortamında Kotlin programlama dilini destekleyeceğini açıkladı. Yazılım geliştiriciler bu durum karşısında hayli heyecanlandılar. Kotlin, sade ve öğrenmesi gayet eğlenceli bir dil.

Sayfalar