Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Eclipse yeni projeyi değil eskisini veriyor Apk'sında

18 Haziran 2015 tarihinde cevaplandı

Export ederken apk'sını almak istediğiniz projeyi seçtiğinizden emin misiniz ? Bazen Run ederken de başka projeyi daha önce çalıştırmışsanız onu açmaya çalışıyor. Export ederken apk'sını almak istediğiniz uygulamanın seçili olduğundan emin olun.

Home Tuşunu Disable Etmek Yardım Edermisiniz :)

18 Nisan 2015 tarihinde cevaplandı

daha önce dediğin gibi bende uygulamada bulununa çıkış tuşundan işlem yaptırmak için back pressed'ı iptal etmem gerekiyordu ben çözümü dialog açtırarak çözmüştüm hem uygulamadaki çıkışa basınca "çıkmak istiyor musunuz diye soruyordu" hem de back tuşuna basıldığında soruyordu. senin işine yarar mı bilmem ama

Google Play ne kadar güvenilir?

13 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Aynı dertten bende yandım telif vs. yüzünden bilmeden 3 kere askıya alındı yazısını gördüm hiç haberim bile yoktu 3.cüde hesabı kapattıklarından uygulamayı yükledikten sonra uyarı gönderip kapatmak yerine direk yasalara uymuyorsa hiç kabul etmemesi gerekiyor bana da bu mantıklı olanı. 

Ama artık bi konu da da hak veriyorum google'a çünkü google play store artık bir sürü gereksiz çöp uygulamayla dolu 25 doları veren herkes en basit uygulamayı bile yüklüyor ve haliyle play store çöp uygulamalarla doluyor. 

Google Play Hesap Ücreti

11 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Kendi hesabınız kapatıldıysa kapatıldığında bir daha denemeyin hesap açmayı vs. gibisinden bir mesaj gelmişti bana ödemeyi almıyorsa normaldir kabul etmiyordur hesap açmanı. Bence komple başka bi internete bağlı başka bir bilgisayar ve kredi kartıyla dene istersen ip adresiydi vs. farklı olsun bilgisyar farklı olsun bence google sonuçta bu :)

Kitaplık görünümünde bir ListView nasıl oluşturulur ?

Bence bu şekilde bir görünüm elde edilmesi background sayesinde olmuş gibi ona göre de özelliştirilmiş ve yerleştirilmiş bir listview oluşturulmuş diye düşünüyorum.

RSS Çekilen veriyi uygulama içerisinde açma

12 Temmuz 2014 tarihinde cevaplandı

Tam olarak istediğim o değildi yalnız şöyle açıklayayım ben : Şimdi rss'le çektikten sonra listeliyor ya orda listedekilerden birine tıklayınca normalde telefonun tarayıcısında açıyor benim istediğim uygulama içerisindeki webview'de açması yani xmlLink'i alıp bir değişkene yazıdırıp o değişkenide webview.loadUrl'de kullanmak istiyorum

Android sdk Güncelleme (Yeni)

04 Temmuz 2014 tarihinde cevaplandı

Aynı sorun bende de vardı o kadar projem gitti diye korktum bir an ama en sağlmaı git sitesinden tekrar indir sonra SDKmanager'dan güncelle her şeyi oluşturduğun projelerde SDKversionu 21 yap düzeldi bende 

Link Verme

02 Temmuz 2014 tarihinde cevaplandı

Webview ile linki sayfa içinde açtırabilirsin. 

Play Store İndirme Sayısı

Google Play Developer Console'dan görebilirsiniz kendi uygulamalarınızdan bahsediyorsanız.

 

android 201 dersleri ile ilgili

15 Nisan 2014 tarihinde cevaplandı

Aynı şekilde bende de var hata. Ben daha önce sorunsuz çalışmalarım yapıyordum aynı senin dediğin gibi geçen gün eclipse'de sorun çıktı sildim yeniden yükledim baktım. Her yeni uygulama açtığımda fragment_main.xml de geliyor. java dosyasının içerisinde de bir sürü kod geliyor. Aynı hata bende de var bunun yüzünden ne zamandır uygulama yapamıyorum bilen birileri yardım ederse sevinirim.

Sayfalar