Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

Google Play Store'ye Koyduğum Uygulamam Hemen Kaldırılıyor

25 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Sevgili Tolunay

Artık google play da dizi, film ve tv tarzı uygulama yayınlamak eskisi gibi kolay değil. Tecrübe edinerek 3 maddede olayı özetliyorum.

1- Markette koyduğun 512 ve 1024 icon resimlerinde telif hakkına sebep olacak resim koymacaksın. İcona TV yazarsan kabul edelir. Ama birine ait resim koyarsan kabul edilmiyor. Bu Illustration ile yapılmış tv resmi de olabilir.

2- Uygulama içerisinde tv logoları, dizilere ve filmlere ait afişler bunlarda ihlal sayılıyor.

Google Play ne kadar güvenilir?

14 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Ulaş bey yazdıklarınıza tekar katılıyorum. Dua Zamanı adındaki 180.000  indirmeye ulaşmış uygulamı diğer bir uygulamamdaki ihlalden dolayı bir bahene ile askıya aldırlar ve sonradan hesabımı kapattılar. Google 3 ihlale banlama olayına bir çare bulması gerekiyor yoksa android işinden cidden soğudum workspace mi açasım bile gelmiyor. Hatta şimdi itunes develper hesabı alma işlemlerine bakıyordum. Yani ios a geçemeyi bile düşünüyorum.

Google Play ne kadar güvenilir?

13 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Yandex App Store

05 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Burhan bey google ücretli satın aldığım 512x512 boyutlu  iconun başkanına ait olabilir diye uygulamamı askıya aldı. Gerisini siz düşünün.

Yandex App Store

05 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Google 3 tane hak tanıyor. Yayınlamış olduğun uyguların bir şekilde ihlal edilirse yayından kaldırılırsa ve bu 3 defa olursa google sana şu maili gönderiyor. "Do not attempt to register a new developer account. We will not be restoring your account at this time." bu şekilde bir sürü developer var sayın Burhan Aksendir

Geliştirici Hesabıma Erişemiyorum

03 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Artık google işi abarttı logo dan ekran görüntüsünden uygulayı askıya alıyor. 3 kez denedim en son yüklediği kabul etti sonrasında güncelleme yaptım yine bir ihale takıldı hesap yeniden kapandı. Kısacası bu iş sıkıntılı olmaya başladı 200 bin indirmeye ulaşmış uygulamalar logo, başka kimliğe bürünme tarzında sebebler ile uygualama askıya alınıyor yazık. vicdansız google

Geliştirici Hesabıma Erişemiyorum

03 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Geçmiş olsun. Benimde  hesabım kapandı sonra tekar aldım meğer ip takibi yapıyorlarmış aldığım hesabda gitti. Sonra yeniden hesap aldım 6 ay kullandım admob yüzünden oda gitti. Durmak yok yola devam :)