Soru & Cevap

Autocompletebox nasıl engellenir? ...

17.11.2013 - 05:28

Merhabalar, elimde autocompletebox var. Doğal olarak her text changed eventinde bir öneri listesi sunuyor. Bu listeyi ben bir listbox a alıyorum. İstediğim şey listbox daki item e tıklandığında o itemi listbox.selecteditem ile alarak autocompletebox textine atamak. Buraya kadar yapabiliyorum. Ancak itemi autocompletebox.text e atayınca autocompletebox yeniden bir öneri listesi sunuyor ve listbox değişiyor ki bunu istemiyorum. İstediğim şey autocompletebox ın sadece kullanıcı içine değer girdiğinde işlev yapması listbox ona text gönderdiğinde hiçbirşey yapmaması. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

0 Görüntülenme

2 Cevap

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Profile picture for user omer.birler
omer.birler
18.11.2013 - 10:02

Cevabınız için teşekkürler Mehmet Bey. Basit bir autocompletebox malesef istediğim hızla çalışmıyor. Ancak daha iyi bir autocompletebox geliştirmek üzerinde çalışıyorum

picture-472-1375079047.jpg
mehmet.altiparmak
18.11.2013 - 09:20

Selam Ömer,

AutoCompleteBox bahsettiğin işlevi yerine getirmek için tasarlanmış bir kontrol. Bence AutoCompleteBox'ı bu kadar customize etmeye çalışmak yerine basit bir Textbox ile işe başlasaydın daha kolay ilerleyebilirdin. Neden Textbox kullanmıyorsun?

Arama fonksiyonunu basitçe sen de yazabilirsin diye düşünüyorum? 

http://phone.codeplex.com/SourceControl/latest#Microsoft.Phone.Controls.Toolkit/AutoCompleteBox/AutoCompleteBox.cs