Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

İTÜ Kampüs iOS uygulaması Apple Store'da

16.08.2014 - 21:06

Merhaba Arkadaşlar,

Burada uygulamayı paylaşıyor olmam salt reklam olarak algılanmasını istemem.Bu uygulama hedeflediğim zamanlarda iOS programlama öğrenmek için kaynak araştırmaları yapıyordum ve Turkcell Geleceği Yazanlar platformuyla tanıştım.Takıldığım noktalarda birçok faydalı bilgiyi burdan tamamladım.Gerekirse bilenlere sorarak eksiklerimi ve kafamdaki soru işaretlerini azalttım.Böylece İTÜ Kampüs iOS uygulamasını yazdım. Benim Objective C de yazdığım ilk uygulama.Uygulamayı incelerken bunu da göz önünde bulundurmanızı isterim.Bu arada şunuda söylemeden geçmeyim. Uygulamanın tasarımıda bana ait.Umarım uygulamamı beğenirsiniz.

İTÜ KAMPÜS

İTÜ KAMPÜS, İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampüsü’nde aradığınız yeri kolayca bulmanıza yardımcı olacak ve cihazınızdan web adresine ve telefon bilgilerine kolayca ulaşabilceğiniz bir rehber uygulamasıdır.

https://itunes.apple.com/us/app/itu-kampus/id906666198?l=tr&ls=1&mt=8

2730 Görüntülenme

2 Cevap

Serdar Büyükkanlı
17.08.2014 - 12:13

Merhaba, tebrik ederim güzel gorünüyor. Marketteki resimlere bakarken küçük bi şey dikkatimi çekti. Kütüphane bilgilerinde enlem ve boylam da görünüyor. Bu bilgi kullaniciya bir şey ifade etmeyen faydalanamayacağı bi bilgi gibi geldi bana. Bunun yerine daha faydali bilgiler ekleyebiliriniz bence. İTÜ kütüphanesi hakkinda pek bi bilgim yok ama eğer varsa çalışma saatleri ya da kitap sayısı gibi daha anlaşılır bilgiler koyabilirsiniz belki. Hayırlı olsun uygulamanız, seri seri indirilir inşallah :)

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Furkan Özoğlu
17.08.2014 - 12:58
Dediğinize aslında bende katılıyorum.Ancak bu uygulamada ki verileri kendi imkanlarımızla topladık.Dediğiniz ayrıntılı verileri toplamak için çok daha fazla zamana ihtiyacımız vardı. Bizde zamandan kazanmak için bu tip ayrıntılara şimdilik girmedik.Çünkü yakın bir zamanda İTÜ yü yeni kazanan ve Ayazağa kampüsüne ilk defa gelecek öğrenci arkadaşlar için bu uygulamanın faydalı olacağını düşündük.İlerki versiyonlarda daha faydalı bilgiler eklemek istiyorum. Değerli yorumunuz için teşekkürler. :)
Mehmet Akif AKTAŞ
17.08.2014 - 00:17

İTÜ her zaman hayal ettiğim yerdi ama ÇOMÜ lü oldum :) Yazılım merakıyla kayıt yaptırmış ve yavaş yavaş uygulama geliştiren biri olarak beğendim, tebrikler. Uygulamada beğenmediğim bir yer var yalnız, geomatik mühendisliği ortalarda durmasın en üste koyun :)

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Furkan Özoğlu
17.08.2014 - 11:54
Yorumun için teşekkürler. Bu yorum benim için şu açıdan ilginç oldu :). Bende YTÜ Harita Mühendisliğinden mezunum ve Geomatikle aslında tamamen aynı. Eğitim hayatında sana başarılar dilerim. Bölümün için sana şöyle bir tavsiyede de bulunayım. :) Coğrafi bilgi sistemleri konusunda kendini geliştirirsen.Hem programlama hem de mesleki açıdan çok donanımlı olursun.Böylece yazılım çalışmalarının daha çok faydasını görürsün.
Mehmet Akif AKTAŞ
17.08.2014 - 12:45
öylemi çok memnun oldum hocam. sizinle konuşabileceğimiz çok şey olmalı :)

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.