Turkcell | Geleceği Yazanlar

Scratch nedir?

Ben yeniyimde sorum şu:

Scratch de yaptığımız oyun falan pc mi mobil mi oluyor :acil ceavp please

  +3

  Hüseyin Yücel

  30 Mayıs 2016

  Scratch, ABD'de bulunan MIT'nin geliştirdiği, 8-16 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış oldukça basit bir arayüze sahip programlama ortamıdır. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları fare ile tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar, ve hikayeler yaratabilirsiniz.

  Daha fazla bilgiyi buradan  bulabilirsin.

   mfoksuz42

   Cum, 03/06/2016 - 16:35
   şunu soruyorum hüseyin yücel yaptığımız oyun mobilmi pc mi oluyor

   ahmet_matematikci

   Cmt, 11/06/2016 - 01:26
   Anladığım kadarı ile web tabanlı oyunlar ve animasyonlar yapılıyor.

  0

  Yakup GÖVLER

  MEB - 28 Eylül 2019

  Masaüstü bilgisayarlarda çalışan versiyonu ile öğrencilerin de rahatlıkla kodlayabileceği uygulamalar yapmak mümkün. Aynı şekilde web ortamında da hazırlanan çalışmalar sitesi üzerinden çalıştırılabiliyor.

  Scratch'in nihayi amacı bir program ya da mobil uygulama geliştirmekten çok, özellikle çocuklara kodlama öğretmektir.

  Amacınız mobil uygulama geliştirmekse aynı mantıkla çalışan app inventor aracını inceleyiniz. Öğrenmek için bu platformdaki app inventor eğitimi ile başlangıç yapabilirsiniz.

  0

  Efe İlhan Yüce

  29 Ocak 2019

  Node.JS ve NPM ile geliştirilmiş olan, JavaScript tabanlı bir oyun motoru yazılımı. Genellikle ABD kullanıcılarıyla doludur. Tavsiyem Code.org olacaktır. Çünkü her paylaştığın bir projeyle ilgili insanlar geliyor ve nasıl olduğuunu yorumluyor. Bu yorumlar genellikle kötü amaçlıdır. Ayrıca "scratch.mit.edu" sosyal platformdur ve tehlikeli olabilir. Size tavsiyem, Scratch'e kaydolmayın ya da Scratch Masaüstü programını bilgisayarınıza indirip, paylaşmadan bilgisayarda kullanmanızdır. Ben becerikli Scratch kullanıcısıydım, kötü amaçlı olan bütün yorumlar bana geldi ve sildim hesaplarımı. Bu yüzden sosyal medya tehlikelerle dolu olan bir karanlık bir medya platformudur. 

  0

  Kadir Akgül

  tekirdağ özel aden anadolu lisesi lisesi - 24 Ocak 2017

  basit bi kodlama dili genellikle çocuklara hitap ediyor sürükle bırak mantığında çalısıyor baya işe yarıyor bence ögrenmekte yarar var  

  0

  Mehmet Kazım CANDAR

  Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi - 03 Ağustos 2016

  ChirpCompiler isimli programla scratch'de yaptığınız uygulama ya da oyunları "exe" uzantısına çevirebiliyorsunuz. Böylece programın yüklü olmadığı bilgisayarlarda bile uygulamalarınız çalışır. Pc'de bu şekilde kullanılabilir.

  Mobil yönü ise bildiğiniz üzere scratch online editör üzerinden kullanılabiliyor.

  Bu soruya cevap vermek için üye olmanız veya giriş yapmanız gerekmektedir.