Turkcell | Geleceği Yazanlar

Soru & Cevap

sql den veri yazdırma

28.03.2020 - 17:55

c# ile geliştirdiğim projede SQL den veri yazdırıyorum bu projenin exe sini başka bilgisyara kurup çalıştırdığımda o verilleri yazmasını nasıl sağlayabilirim

423 Görüntülenme

3 Cevap

Kaan KARACAN
26.04.2020 - 15:41

C# projenizle SQL den veri yazdırdıysanız eğer, SQL Server Sistem Database yani veritabanları oluşturmuş olmalı. Eğitimden öğrendiğim kadarıyla söylüyorum ki eğer bu oluşturulmuş veritabanları (Master DB, Model DB, MSDB, TEMP DB) ve yedekleri,  kullanmak istediğiniz diğer bilgisayardaki SQL dosyalarınızda ilgili yerlerine eklerseniz sorunsuz kullanabilirsiniz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Rüya Küpeli
21.04.2020 - 16:04

Bilgisayara SQL Server kurduktan sonra, C# kodunuzda kullanıcı adı şifre port ayarı benzeri bilgileri ekleyerek bağlanabilirsiniz.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Gürkan
28.03.2020 - 18:08

Merhabalar, olabildiğince yardımcı olmaya çalışayım. Öncelikle programın çalıştırılacağı dosyayı yani exe'sini başka bir bilgisayara taşıyıp kursanız ve çalıştırsanız bile işe yaramayacaktır ve büyük ihtimal hata verecektir. Çünkü exe'yi taşıdığınız bilgisayarda, programın çalışması için SQL Server'a bağlanması gerekmektedir. Bunun için de exe'yi taşıdığınız bilgisayara da SQL Server kurmanız ve ConnectionString gibi parametreleri de düzgün bir şekilde programınız için  ayarlamanız gerekmektedir. Eğer bu işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız da SQLite ya da SQL Server CE gibi gömülü ve kompakt veritabanı teknolojilerini kullanarak veritabanınızı her yerde ve her bilgisayarda (tabi ufak tefek ayarlamalar vb. olacaktır ama kısa bir internet araştırmasıyla çözülebilir) çalışmasını sağlayabilirsiniz. Yukarıda belirttiğim açıklamaların ve teknolojilerin hepsinin eğitici kaynaklarına ve örnek programlarına internetten kısa bir araştırmayla kolayca ulaşabilirsiniz. Umarım yardımcı olmuştur. İyi çalışmalar.

Sitede yorum yapabilmek için giriş yapın ya da üye olun.

Sitedeki sorulara cevap verebilmek için giriş yapın ya da üye olun.