Turkcell | Geleceği Yazanlar

Cevaplar

google play hesap açma - wallet kart ekleme sorunu

29 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

3D Secure bir çeşit güvenlik sistemi. Sen bir alışveriş yaparsın kart sahibinin telefonuna şifre gönderirler ve satın alma ekranına şifreyi girdiğinde ödeme onaylanır. Ziraat gibi bankalar bu sistemi zorunlu olarak tercih ediyorlar kredi kartlarında olsalar bile. Ancak Google Wallet bu sistemi desteklemiyor. İşbank, Garanti gibi bankaların kredi kartları da atm kartları da wallet destekliyor diye biliyorum. Ha birde enpara kartı muhtemelen destekliyordur. 

Geliştirici hesabı açmak için kartında en az 65TL olsun ayrıca.

Uygulama kaldırıldığında çalışan event?

14 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

Böyle bir şeyi ciddi ciddi yapmaya çalışırsan emin ol Google Play'den bilgileri bilinmeyen kaynaklarla paylaşmaktan dolayı ihtar yersin.

Android Sürüm Kodu

13 Ocak 2015 tarihinde cevaplandı

Import ettiğiniz Google play service sürümünü düşürürseniz veya min sdk'ı yükseltirseniz sorun düzelir.

Google Play Hesap Ücreti

12 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Yok kredi kartları her seferinde farklıydı. En son soyadı farklı bi akrabamınkinden birkaç saat beklemeden sonra ödeme kabul edildi, yeniden uygulama yayınlayabiliyorum :) İlgilenen herkese teşekkürler, bol kazançlar :)

Google Playe Uygulama Yükleme sorunu

08 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

İmzalama işleminden sonra gelen menü apk yı nereye kaydetmek istediğinizi sorar. Sizde ona isim.APK şeklinde yazıp kaydedersiniz. Sonuna .APK getirip yüklediğinizde hata çözülecektir.

İnclude Admob

07 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Yüklenmesi uzun sürdüğünden görünmüyor olabilir?

Geliştirici Hesabıma Erişemiyorum

03 Aralık 2014 tarihinde cevaplandı

Bu gerçekten haksızlık. Mail attığımda da inceledik ama biz haklıyız denildi. Çok sinirlendim ve gerildim gerçekten. Harun Bey sizin ikinci hesabınızın admob yüzünden banlandığına eminmisiniz size gelen mail nasıldı?

Android eclipse appcompat v7 hatası

Eclipse'yi yeniden kururak da çözebilirsin.

Sayfalar(Screens) arası geçiş yapmak!

Merhaba.

Bu ihtiyaçlarınızı karşılamak adına View Flipper kavramını araştırmanızı öneriyorum. Şu linkten örnek bir çalışma görebilirsiniz.

Neden en çok ilgi Android'e?

25 Kasım 2014 tarihinde cevaplandı

Gönül isterki iOS için de geliştirme yapalım ama yıllık 100$ ücret + en az 3000 lira mac book + 2900 lira iphone 6 almak özellikle de bir öğrenciyseniz çok zor :)

 

Sayfalar